Cztery zwycięstwa dwa remisy oraz trzy porażki drużyn młodzieżowych Mieszka Gniezno

2014-10-28

W weekend 25-26 października drużyny młodzieżowe Mieszka Gniezno, rozegrały następne spotkania w trwającym nowym sezonie 2014/2015 w ramach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu.

Przedstawiamy wyniki drużyn Mieszka Gniezno oraz strzelców bramek:

A1 Wojewódzka: Junior St. Trener- Paweł Bartkowiak
Mieszko Gniezno - Rawia Rawicz 1:1 (1:0)
Bramka dla Mieszka – Damian Pankowski

(o tym spotkaniu relację zamieściliśmy na naszej stronie internetowej)

Kolejne spotkanie- 08.11.2014 godzina 12.00
Poznańska 13 Poznań - Mieszko Gniezno

B1 Junior Mł. Trener- Przemysław Urbaniak
Lider Swarzędz - Mieszko Gniezno 1:2 (1:0)
Bramki dla Mieszka – Dominik Andrzejewski x2

Drużyna juniorów  młodszych Mieszka Gniezno, w nowym sezonie prowadzona przez Przemysława Urbaniaka, nie zaznała jeszcze goryczy porażki. W ósmym meczu, do którego doszło w sobotę 25 października młodzi gnieźnianie kolejny komplet punktów na swoim koncie zainkasowali w meczu wyjazdowym pokonując w Swarzędzu miejscowego Lidera w stosunku 2:1 mimo że po 15. minutach gry przegrywali z nim 1:0. Obie bramki, po których gnieźnianie zainkasowali kolejny komplet punktów zdobyli w drugiej części meczu. Autorem obu goli dla juniorów młodszych Mieszka Gniezna, okazał się Dominik Andrzejewski, który najpierw w 58 minucie doprowadził do stanu 1:1 a w 73 minucie zdobył gola na wagę zwycięstwa ustalając końcowy wynik meczu na 2:1 dla gnieźnian.

Skład juniorów młodszych Mieszka Gniezna: Pałasz (41’Miczyński), Adamski (68’ Mikitow), Franczak, M. Zimmer, Brylewski (65’ Lipiński), Andrzejewski, Łapiński (55’ Wielogrecki), Kiełpiński (41’ Kaźmierczak), Hoffmann, Krupka (78’ Łuszczyński)

Kolejne spotkanie: 09.11.2014
Mieszko Gniezno – pauza

C1 Trampkarz St. Trener- Dariusz Kuryło
Mieszko Gniezno - Nielba I Wągrowiec 1:4 (1:1)
Bramka dla Mieszka- gol samobójczy piłkarza Nielby I Wągrowiec

Następny komplet punktów w niedzielę 26 października stracili trampkarze starsi  Mieszka Gniezno prowadzenie przez Dariusza Kuryłę. Gnieźnianie drugiej porażki po wcześniejszej z niżej notowanym Pelikanem Niechanowo w stosunku 2:1 doznali na własnym boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Strumykowej [przegrywając w spotkaniu na szczycie ligowej tabeli z drużyna pierwszego zespołu Nielby Wągrowiec w stosunku 4:1 mimo że do przerwy w meczu był remis 1:1. Pierwszego gola w meczu gnieźnianie stracili w 20. minucie. Mimo że do przerwy podopieczni Dariusza Kuryło zdołali doprowadzić do stanu 1:1 po golu samobójczym w 30. minucie jednego z zawodników z Wągrowca. To w drugiej połowie gole zdobywali już tylko gości w 70, 75 oraz 80 minucie, którymi przypieczętowali swoje zwycięstwo w spotkaniu na szczycie ligowej tabeli z drużyną Mieszka Gniezno w stosunku 4:1.

Skład trampkarzy starszych Mieszka Gniezno: Adrian Lisek, Jacek Nowak, Michał Nowakowski, Kacper Dopieralski, Jakub Olejniczak, Jan Tomaszewski, Kacper Skrzypczak, Mikołaj Majorczyk, Igor Chojnacki, Adam Kowalski, Maksymiljan Sikorski, Rafał Hernacki, Alan Zygadło, Maciej Kupczyński, Mikołaj Grajkowski, Dariusz Czerniak, Mikołaj Synoradzki, Bartosz Kropaczewski

Kolejny spotkanie: 09.11.2014 godzina 13.00
Mieszko Gniezno – KS Gniezno

C2 Trampkarz Mł I Trener- Marcin Sporakowski
Kopernik I Poznań     - Mieszko I Gniezno 0:6 (0:2)
Bramki dla Mieszka: Alex Błaszak, Kamil Kmieć, Bartosz Goździński, Patryk Błachowiak, Szymon Klimacki, samobójcza zawodnika gospodarzy

C2 Trampkarz Mł II Trener- Marcin Sporakowski
Koziołek Poznań - Mieszko II Gniezno 10:0 (3:0)

W sobotę 25 października dwa zespoły trampkarza młodszego Mieszka Gniezno rocznik 2001 udały się na swoje mecze ligowe do Poznania  Grupa I czyli Mieszko I Gniezno rywalizowało z drużyną Kopernika I Poznań , natomiast grupa II czyli Mieszko II Gniezno grało przeciwko Koziołkowi Poznań.

Drużyna Mieszka I Gniezno nie dała najmniejszych szans gospodarzom z Kopernika Poznań zwyciężając 6:0. Przez całe spotkanie dominowali gnieźnianie nie pozwalając poznaniakom nawet przejść swojej połowy boiska. Fakt że Mieszko strzeliło tylko sześć goli należy przypisać po pierwsze nieskutecznośći piłkarzy i po drugie fatalnemu stanowi murawy boiska ( dużo dziur i nierówności ). Pierwszą bramkę Mieszko strzeliło w 18 min po rzucie różnym i podaniu Kamila Kmiecia celnie uderzył kapitan Aleks Błaszak. Na 2:0 gnieźnianie podwyższyli w 21 min. po centrze z prawego skrzydła Michała Móla gola zdobył Kamil Kmieć. Kolejne bramki padły w 53 min i 55 min a ich zdobywcami byli Bartosz Goździński i Patryk Błachowiak. Swoją bramkę zdobył także Jakub Bryska wykorzystując w 60 min zamiesznie w polu karnym Kopernika Poznań. Na koniec gospodarze w 65 min strzelili gola samobójczego. Podsumowując pewne i bezdyskusyjne zwycięstwo. Ciągle żal porażki z ubiegłego tygodnia, ponieważ w tej kolejce Huragan tylko zremisował z Przemysławem 2:2

Kolejne swoje spotkanie przegrała drużyna Mieszka II Gniezno. Tym razem nie sprostała zespołowi Koziołka Poznań ulegając 0:10

Skład Mieszka I : Król - Błaszak , Sekulski , Krupka , Nowicki - Bryska , Blachowiak , Klimacki , Goździński Bartosz ,Borecki , Mól  rez. Łuszczyński , Kmieć , Konieczny

Skład Mieszka II : Woźniak - Krupa , Staszewski , Tymosz , John - Malinowski , Pućka , Duras ,Kozłowski - Polus ,Cieślewicz  rez. Brzóstowicz

Kolejne spotkanie: 08.11.2014
Mieszko I Gniezno Polonia Poznań - godzina 12.00
Mieszko II Gniezno – Unia Swarzędz -  godzina 10.00

D1 Młodzik St. I Trener- Paweł Bartkowiak
Lider Swarzędz - Mieszko I Gniezno     3:3 (1:3)
Bramki dla Mieszka: Kacper Zimmer, Sebastian Łukamski, Oliver Zakrzewicz

Kolejne spotkanie – 09.11.2014 godzina 15.00

Mieszko I Gniezno – Vitcovia Witkowo

D1 Młodzik St. II Trener- Tomasz Zakrzewski
Przemysław Poznań - Mieszko II Gniezno 3:0 (2:0)

Kolejne punkty w po ewidentnych błędach w obronie oraz samego bramkarza straciła w niedzielę 26 października w Poznaniu drużyna drugiego zespołu młodzików starszych Mieszka Gniezno, przegrywając z miejscowym zespołem Przemysława w stosunku 3:0. Gospodarze gnieźnian prowadzonych przez Tomasza Zakrzewskiego, zaskoczyli tym że w przeciągu pięciu minut zdobyli dwa gole co z pewnością trochę podcięło ,,skrzydła”, biało-niebieskim co miało niewątpliwie na to że Przemysław Poznań w drugiej połowie zdobył jednego gola, którym przesadził swoją wygraną nad zespołem Mieszka Gniezno w stosunku 3:0.

Skład młodzików starszych drugiego zespołu Mieszka Gniezno: Jakub Stachowiak; Cieciura Dawid, Fiałkowski Dawid, Szeliga Bartosz, Kondracki Marcel,    Fiałkowski Dawid, Łuszczyński Alan, Szubarga Jakub, Zakrzewski Mateusz, Kaczmarek Kacper, Szewczyński Krystian, Jawoszek Beniamin, Pruss Nikodem, Staszak Jakub, Splitt Filip.

Kolejne spotkanie: 08-09.11.2014

Mieszko II Gniezno – pauza

D2 Młodzik Mł. Trener- Artur Bartkowiak
Gniewko Gniezno - Mieszko Gniezno 3:0 (1:0)

Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zespół młodzików młodszych KS Mieszko Gniezno prowadzony przez trenerów Artura Bartkowiaka i Mateusza Bartkowiaka zajął pierwsze miejsce w grupie i przypieczętował awans do ligi mistrzowskiej.  Żeby tak się stało zawodnicy Mieszka musieli pokonać w sobotę 25 października w derbach Gniezna lokalnego rywala Gniewko  a Lider Swarzędz nie mógł wygrać w Kostrzynie z Lechią.  Tak też się stało. Mecze rozpoczęły się w tym samym czasie o godzinie 11:00. Wynik w obu spotkaniach 3:0.
W Gnieźnie mieszkowcy po bramkach Patryka Polusa oraz dwóch Maksyma Grzeszczaka pewnie pokonali kolegów z Gniewka 3:0 (1:0). Sam mecz w większości toczył się w środku. Więcej klarownych sytuacji do strzelenia bramek mieli goście, jednak Gniewko, który pełnił rolę gospodarza w tym meczu, również stworzył kilka groźnych sytuacji pod bramką Jakuba Grajka. Drugi bramkarz Mieszka,  pod nieobecność Wiktora Joźwiaka (bronił w zespole z rocznika 2002), spisywał się bardzo pewnie i ani razu nie dał się pokonać.
Do rozegrania pozostały jeszcze dwa spotkania, oba z drużynami ze Swarzędza. Za dwa tygodnie, 8.11.2014r. Mieszko podejmować będzie zespół Unii, natomiast 15.11.2014r. Nasz zespół gościć będzie w Zalasewie, gdzie zagra z Liderem Swarzędz.
Na wiosnę 2015r. młodzi mieszkowcy będą rywalizować ze zwycięzcami wszystkich siedmiu grup z jesieni 2014r. Najprawdopodobniej będą to zespoły:

Z grupy D2 gr. I: POLONIA Środa Wlkp. / lub LIDER I Swarzędz
Z grupy D2 gr. II: MIESZKO Gniezno
Z grupy D2 gr. III: WARTA Poznań / lub WARTA Śrem
Z grupy D2 gr. IV: AP BŁĘKITNI Owińska
Z grupy D2 gr. V: brak rozgrywek
Z grupy D2 gr. VI: AKADEMIA REISSA Poznań / lub SPN Szamotuły
Z grupy D2 gr. VII: UKS DYSCOBOLIA Grodzisk Wlkp. / lub SKRA Wielkopolska Otusz / lub  LIPNO Stęszew
Z grupy D2 gr. VIII: UKS I Śrem

Skład Mieszka: Jakub Grajek, Patryk Rembowicz, Mikołaj Garstka, Mikołaj Kropaczewski, Mateusz Stelmaszyk, Stasiu Zbierski, Patryk Polus, Jakub Poterski, Albert Kurowski, grali również: Maksym Grzeszczak, Kacper Bubacz, Hubert Gruszecki, Adrian Matelski, Artur Strzelecki, Adam Waraczyński.

Kolejne spotkanie: 08. 11.2014 godzina 13.00
Mieszko Gniezno – Unia Swarzędz

E1 Orlik St. Trener- Jacek Moszczyński
Wełnianka Kiszkowo - Mieszko Gniezno 1:11
Bramki dla Mieszka: Patryk Kluczyński x2, Adrian Tymosz x2, Emil Tomaszewski x2, Kacper Andrzejczak x2, Mikołaj Poltaszewski, Mateusz Szubert , Daniel Pasterczyk

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie w sobotę 25 października, w meczu wyjazdowym orlicy starsi Mieszka Gniezno, którzy w Witkowie pokonali zespół Wełnianki w stosunku aż 11:1 prowadząc z gospodarzami do przerwy już 6:0. Jak wynikało z relacji szkoleniowca zespołu Mieszka Gniezno – Jacka Moszcyńskiego, był to najniższy wymiar kary dla młodych piłkarzy Wełnianki Kiszkowo gdyż mecz mógł się zakończyć zdecydowanie większym wynikiem dla gnieźnian. Festiwal strzelecki w drużynie Mieszka Gniezna rozpoczął Patryk Kluczyński, który zdobył dla biało-niebieskich jeszcze jedną bramkę. Po dwa gole na swoim koncie po zdobyciu obu przez Patryka Kluczyńskiego do końcowego wyniku całej drużyny dołożyli: Adrian Tymosz x2, Emil Tomaszewski x2,  Kacper Andrzejczak x2, Mikołaj Poltaszewski, Mateusz Szubert , Daniel Pasterczyk

Skład orlików starszych Mieszka Gniezno: Mikołaj Menz, Kacper Andrzejczak, Emil Tomaszewski, Patryk Kluczyński, Mateusz Ratajczak, Adrian Tymosz, Piotr Frankowski, Jan Berlik, Daniel Pasterczyk, mateusz Posłuszny, Filip Nowakowski, Mikołaj Wójcik, Mateusz Szubert, Aleksander Antczak, Krzysztof Zaporowski, Mikołaj Poltaszewski.

Kolejne spotkanie: 08.11.2014 godzina 10.00