Cztery zwycięstwa i cztery porażki oraz jeden remis na zakończeniu zmagań jesiennych grup młodzieżowych Mieszka Gniezno

2014-11-17

W miniony weekend 15-16 listopada drużyny młodzieżowe Mieszka Gniezno, rozegrały ostanie spotkania tej jesienni w nowym sezonie 2014/ 205 w ramach rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu.

Przedstawiamy wyniki drużyn Mieszka Gnieznoz krótkim opisem meczu oraz strzelców bramek:

A1 Wojewódzka: Junior st. Trener- Paweł Bartkowiak
Mieszko Gniezno - Polonia Leszno 1:3 (0:1)

Bramka dla Mieszka Gniezno: Patryk Waluszyński
(relację z tego meczu zamieściliśmy na naszej stronie internetowej)

B1 Junior Mł. Trener- Przemysław Urbaniak
Poznaniak I Aurea Poznań -  Mieszko Gniezno 2:2 (0:1)

Bramki dla Mieszka Gniezno: Dominik Andrzejewski, Eryk Śliwiński

Podziałem punktów w ligowej tabeli oraz remisem 2:2 zakończyli rozgrywki jesienne juniorzy młodsi Mieszka Gniezno prowadzenie przez Przemysława Urbaniaka. Gnieźnianie w sobotę 15 listopada punktami w ligowej tabeli podzielili się w Poznaniu z tamtejsza drużyną Poznaniaka I AUREA, mimo że to mieszkowcy po pierwszej połowie prowadzili z swoim rywalem bramką zdobytą przez Dominika Andrzejewskiego w 21 minucie. W drugiej połowie gospodarze doprowadzili do stanu 1:1 w 42 minucie. W 60 minucie ponownie mieszkowcy wyszli na prowadzenie 2:1 po golu zdobytym przez Eryka Śliwińskiego. Jednak ostatnie słowo należało do poznaniaków, którzy w 75 minucie zdobyli gola na 2:2. Mimo tego remisu gnieźnianie jako zespół niepokonany w rundzie jesiennej uzyskał awans z pierwszego miejsca do grupy mistrzowskiej, w której będzie grał na wiosnę 2015 roku.

Skład juniora młodszego Mieszka Gniezno: Miczyński (Łuszczyński), Adamski, Zimmer, Kowalewski (49’ Palacz), Andrzejewski (49 Hoffmann), Łapiński, Lipiński, Krupka, Kaźmierczak, Łukomski, Śliwiński

C1 Trampkarz St. Trener- Dariusz Kuryło
Wełnianka Kiszkowo -  Mieszko Gniezno 0:11 (0:8)

Bramki dla Mieszko Gniezno: Mikołaj Majerczyk x3, Igor Chojnacki x2, Mikołaj Synoradzki x2, Adam Kowalski, Jan Tomaszewski, Dariusz Czerniak, Jacek Nowak

Okazałym zwycięstwem zakończyli rozgrywki jesienne trampkarze starsi Mieszka Gniezna, prowadzenie przez Dariusza Kuryło. Młodzi gnieźnianie w sobotę 15 listopada udali się na spotkanie rewanżowe do Kiszkowa gdzie byli podejmowani przez miejscowy zespół Wełniaki. Mieszkowcy mecz, który przebiegał pod ich dyktando wygrali zdecydowanie pokonując swojego rywala aż 11:0. Trzy bramki i hat-tricka na swoim koncie zapisał Mikołaj Majerczyk, po dwa gole zdobyli Igor Chojnacki i Mikołaj Synoradzki a po jednej bramce do końcowego wyniku drużyny dołożyli Adam Kowalski, Jan Tomaszewski, Dariusz Czerniak oraz Jacek Nowak. Mimo tak okazałego zwycięstwa trampkarzom starszym Mieszka Gniezna, nie udało się awansować do grupy mistrzowskiej gdyż zajęli oni w ligowej tabeli drugie miejsce. A swoją szansę zaprzepaścili w przegranym spotkaniem na własnym trenie z Nielbą Wągrowiec w stosunku 2:1.

Skład trampkarzy starszych Mieszka Gniezno: Adrian Lisek, Jacek Nowak, Michał Nowakowski, Kacper Dopieralski, Jakub Olejniczak, Jan Tomaszewski, Kacper Skrzypczak, Mikołaj Majorczyk, Igor Chojnacki, Adam Kowalski, Maksymiljan Sikorski, Rafał Hernacki, Alan Zygadło, Maciej Kupczyński, Mikołaj Grajkowski, Dariusz Czerniak, Mikołaj Synoradzki, Bartosz Kropaczewski

C2 Trampkarz Mł I Trener- Marcin Sporakowski
Przemysław Poznań -  Mieszko I Gniezno 0:1 (0:0
)
Bramka dla Mieszka Gniezno: Wojciech Bednarz

Komplet trzech punktów na swoim koncie w niedzielę 16 listopada zapisali w ostatnim spotkaniu tej jesieni  trampkarze młodsi pierwszego zespołu Mieszka Gniezno, którzy w Poznaniu pokonali zespół miejscowego Przemysława w stosunku 1:0. Jedyną bramkę w meczu i to dla mieszkowców zdobył w 51 minucie Wojciech Bednarz po asyście Alexa Błaszaka. Spotkanie jednak mogło zakończyć się remisem oraz podziałem punktów w ligowej tabeli lecz w 53 minucie podyktowany rzut karny na korzyść poznaniaków zdołał obronić Miłosz Król, który tym samy uratował zespół gnieźnieński od straty gola. Ostatecznie pierwszy zespół trampkarzy młodszych Mieszka Gniezno, rozgrywki jesienne zakończył na drugim miejscu co nie jest premiowane awansem do grupy mistrzowskiej.

Skład trampkarzy młodszych Mieszka I Gniezno: Miłosz Król, Mateusz Krupka, Mateusz Smelkowski, Alex Błaszak, Michał Nowicki, Wojciech Bednarz, Szymon Klimacki, Bartosz Goździewski, Jakub Goździewski, Eryk Bębenek, Jakub Bryska, Kacper Koniecznym Kamil Kmieć, Mikołaj Dziel, Mateusz  Borecki

D1 Młodzik St. I Trener- Paweł Bartkowiak
Pelikan Niechanowo -   Mieszko I Gniezno 0:4 (0:0
)
Bramki dla Mieszka Gniezno: Nikodem Kęczkowski, Oliver  Zakrzewisz, Jakub Kuczkowski, Kacper Zimmer

Zdecydowaną wygraną na swoim koncie w ostatnim meczu jesiennym zapisali młodzicy starsi Mieszka Gniezno. Podopieczni Pawła Bartkowiaka w sobotę 15 listopada w Niechanowie pokonali tamtejszego Pelikana w stosunku 4:0 remisując bezbramkowo z swoim rywalem do przerwy. Zespół niechanowskiego Pelikana prowadzony przez Przemysława Otuszewskiego tylko do przerwy dotrzymywał kroku faworyzowanemu Mieszkowi Gniezno. W drugiej części goście zdołali zaaplikować zielono-czarnym cztery gole i spotkanie zakończyło się ich wygraną. Po golu na swoim koncie w drużynie Mieszka Gniezno zapisali w sobotnim meczu w Niechanowie - Nikodem Kęczkowski, Oliver  Zakrzewisz, Jakub Kuczkowski, Kacper Zimmer. Gnieźnianie ostatecznie zajęli w swojej grupie drugie miejsce, które jednakże nie gwarantuje im awansu wiosną 2015 do rozgrywek w grupie mistrzowskiej.

D1 Młodzik St. II Trener- Tomasz Zakrzewski
Mieszko II Gniezno -  AP Błękitni Owińska 0:3 (0:0)

Na trzecim miejscu swoje rozgrywki jesienne zakończył drugi zespół młodzików starszych Mieszka Gniezno prowadzony przez Tomasza Zakrzewskiego. Młodzi gnieźnianie w ostatnim meczu tej jesieni nie zapisali na swoim koncie żadnych punktów gdyż w sobotę 15 listopada na własnym trenie ulegli liderowi tabeli AP Błękitni Owińska w stosunku 3:0 mimo że do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy. Wszystkie trzy gole dające zwycięstwo gościom zostały zdobyte w drugiej połowie meczu co miało duży wpływ na końcowy wynik tej potyczki piłkarskiej.

Skład młodzików starszych drugiego zespołu Mieszka Gniezno: Jakub Stachowiak, Alan Łuszczyński, Bruno Bieliński, Bartosz Szeliga, Dawid Fiałkowski, Marcel Kondracki, Dawid Cieciura, Kacper Kaczmarek, Mateusz Zakrzewski, Jakub Rusiecki, Daniel Zając, Jakub Staszak, Krystian Szewczyński, Kacper Dziubek, Mikołaju Plucińsk

D2 Młodzik Mł. Trener- Artur Bartkowiak
Lider II Swarzędz  -  Mieszko Gniezno 2:4 (0:2)

Bramki dla Mieszka Gniezno: Maksym Grzeszczak x3, Albert Kowalski

W sobotę 15 listopada zawodnicy z młodzika młodszego Mieszko Gniezno rozegrali swój ostatni mecz w rundzie jesiennej sezonu 2014/15. Przeciwnikiem w grupie D2 gr. 2 był zespół Lidera Swarzędz. Gnieźnieński zespół wygrał w Zalasewie 4:2 prowadząc do przerwy 2:0. Bramki dla Mieszka zdobyli Maksym Grzeszczak (3) oraz Albert Kurowski (1). Wszystkie padły po podaniach kapitana Mieszka Jakuba Poterskiego. Gnieźnianie z pozycji lidera zapewnili sobie awans do grupy mistrzowskiej w której zagrają na wiosnę 2015 roku a który to świętowali tydzień wcześniej po remisie 2:2 w meczu wyjazdowym z Unią Swarzędz.

KS Mieszko Gniezno zagrał w składzie: Wiktor Jóźwiak, Patryk Rembowicz, Mikołaj Garstka, Wiktor Gromadzki, Mateusz Stelmaszyk, Stanisław Zbierski, Adrian Matelski, Jakub Poterski, Maksym Grzeszczak, a także: Jakub Grajek, Mikołaj Kropaczewski, Marcel Dąbrowski, Patryk Polus, Wojciech Błaszczyk, Albert Kurowski, Hubert Gruszecki.

E1 Orlik St. Trener- Jacek Moszczyński
Gniewko Gniezno -  Mieszko Gniezno 4:3 (2:2)

Bramki dla Mieszka Gniezno: Patryk Kluczyński x2, Adrian Tymosz

Porażką i stratą kolejnych  punktów w ligowej tabeli zakończyli rozgrywki jesienne orlicy starsi Mieszka Gniezno, prowadzeni przez Jacka Moszczyńskiego. Gnieźnianie, po dość zaciętym meczu o czym może świadczyć wynik do przerwy gdzie odnotowano remis 2:2, zostali pokonani w spotkaniu derbowym na szczeblu Miasta Gniezna, przez zespół Gniewka w sobotę 15 listopada na jego trenie w stosunku 4:3. Dwie bramki na swoim koncie w zespole gnieźnieńskim zapisał Patryk Kluczyński a jedną dorzucił Adrian Tymosz. Ostatecznie orlicy starsi Mieszka Gniezno, rundę jesienną zakończyli na czwartym miejscu.

Skład orlików starszych Mieszka Gniezno: Mikołaj Menz, Kacper Andrzejczak, Emil Tomaszewski, Patryk Kluczyński, Mateusz Ratajczak, Adrian Tymosz, Piotr Frankowski, Jan Berlik, Daniel Pasterczyk, mateusz Posłuszny, Filip Nowakowski, Mikołaj Wójcik, Mateusz Szubert, Aleksander Antczak, Krzysztof Zaporowski, Mikołaj Poltaszewski.

E2 Orlik Mł.Trener- Tomasz Zakrzewski
Szkoła Futbolu Gniezno -  Mieszko Gniezno 7:0

Również porażką jak orlicy starsi Mieszka Gniezno, zakończyli rozgrywki jesienne orlicy młodsi tegoż samego klubu prowadzeni przez Tomasza Zakrzewskiego. Gnieźnianie w niedzielę 16 listopada ulegli w meczu wyjazdowym liderowi tabeli Szkole Futbolu Gniezno, przegrywając  z swoim rywalem zdecydowanie mecz bo aż 7:0. Orlicy młodsi Mieszka Gniezno, rundę jesienną zakończyli podobnie jak ich starsi koledzy na czwartej pozycji.

Skład orlików młodszych Mieszka Gniezno: Bartosz Rynarzewski, Jakub Budziszowski, Aleksander Bujanowski, Marcel Grobelny, Karol Jochemski, Bartosz Jochemski, Jakub Lewicki, Albert Potocki, Ksawery Potrawa, Jakub Kolasiński, Oskar Tomczak, Antoni Wierzelewski.