Czwarta z rzędu porażka Zjednoczonych Trzemeszno

2018-10-23

W sobotę 20 października Zjednoczeni Trzemeszno doznali już czwartej z rzędu porażki w IV-ligowych rozgrywkach. Tym razem na własnym boisku ulegli oni Tarnovii Tarnowo Podgórne 1:3.

Zjednoczeni wcale nie rozpoczęli tego meczu źle. Tworzyli sobie sytuacje, oddawali strzały ale brakowało jednak skuteczności, gdyż piłka najczęściej lądowała w rękach golkipera gości. Przyjezdni również mieli swoje szanse, stąd też nie można powiedzieć, żeby któryś z zespołów osiągnął znaczącą przewagę. Tarnovia była jednak skuteczniejsza i za sprawą byłego zawodnika m.in. Lecha Poznań - Błażeja Telichowskiego wyszli na prowadzenie w 36 minucie. Mimo kilku prób doprowadzenia do korzystnego rezultatu, zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie nic nie chciało wpaść do siatki gości. Ci natomiast w 70 minucie strzelili drugiego gola, a w 78 kolejnego, którego autorem był kolejny eks-Lechita Zbigniew Zakrzewski. Było więc już 0:3 i praktycznie po meczu. Dopiero w 85 minucie po faulu na Bartoszu Andrzejewskim sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy i Kamil Wysocki zamienił go na bramkę, zdobywając jak się później okazało honorowego gola. Ostatecznie Tarnovia zwyciężyła więc 3:1 i wyprzedziła nasz zespół w tabeli ligowej.

W następnej kolejce, w sobotę 27 października Zjednoczeni zmierzą się na wyjeździe z Obra 1912 Kościan.

Zjednoczeni Trzemeszno - Tarnovia Tarnowo Podgórne 1:3 (0:1)

Bramka dla Zjednoczonych: Kamil Wysocki 85' (karny)

Skład Zjednoczonych: Szymon Menz, Michał Wiśniewski, Robert Pepliński, Michał Kachniarz (c), Bartosz Andrzejewski, Daniel Szymański (77' Kacper Lewandowski), Jacek Wojciechowski (62' Adam Niedzielski), Błażej Matysiak (46' Kamil Wysocki), Szymon Meller (46' Wojciech Durski), Dawid Ciążyński, Krzysztof Chojnacki. Ponadto w rezerwie: Paweł Mroziński, Kacper Serwatka, Krzysztof Majchrzak