Czwarte miejsce TS Basket w turnieju w Łasku

2019-09-23

W dniach 20-22 września młodziczki TS Basket Gniezno brały udział w silnie obsadzonym turnieju Basketmania 2019 w Łasku ostatecznie zajmując w nim wysokie czwarte miejsce.

Bardzo mocno obsadzony turniej został wybrany w celu uzyskania sprawdzenia efektów przedsezonowych przygotowań zespołu. Podczas zawodów Basketkom przyszło rywalizować z kadrą województwa łódzkiego, kadrą województwa zachodniopomorskiego, MOSIR Bochnia ( mistrz okręgu), Widzewem Łódź (wicemistrz okręgu) oraz PTK Pabianice (mistrz okręgu)

W tym gronie trudno było marzyć o miejscu innym, niż szóste. Zawodniczki miały skupiać się przede wszystkim nie na wynikach, ale na grze zespołowej. Ogranie z mocnymi zespołami miało zaowocować dopiero w meczach ligowych. Koszykarki Towarzystwa Sportowego  Basket pokazały jednak wielką ambicję oraz wolę walki.

Wygrane z PTK Pabianice i Widzewem Łódź, niesamowita pogoń w meczu z kadrą łódzką gdzie wygrały dwie ostatnie kwarty,  były wielką niespodzianką. Na dodatek, do najlepszej piątki turnieju została wybrana Karina Daniuk, a wyróżniającą zawodniczką w zespolę wybrano Julię Kosmecką,

Podopieczne Andrzeja Drygały już teraz czekają z niecierpliwością na pierwszy w tym sezonie mecz ligowy, który odbędzie się 5 października w Lesznie z tamtejszą Tęczą.

Łukasz Gądek/ foto TS Basket Gniezno
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,czwarte-miejsce-ts-basket-w-turnieju-w-lasku.html