Czwartki biegowe z GOSiRem i KS ALTOM

2015-05-19

Od najbliższego czwartku czyli 21 maja wznawiamy otwarte treningi biegowe, które rozpoczęliśmy z Prezydentem Gniezna Tomaszem Budaszem przed XIII Biegiem Europejskim. Treningi będą odbywały się w czwartki, 2 razy w miesiącu. Organizatorem treningów będzie GOSiR oraz Klub ALTOM Gniezno.

Ideą wspólnych treningów jest integracja biegających gnieźnian, wymiana wiedzy i doświadczeń związanych z treningami, startem w zawodach, wyborem odzieży do biegania, unikaniem oraz leczeniem kontuzji itp. Większość treningów będzie prowadził Andrzej Krzyścin: zawodnik, trener LA II klasy, menadżer sportu oraz dyrektor Biegu Europejskiego i Biegu Lechitów. Na trening będą zapraszane różne osoby, dla których bieganie stało się znaczącym elementem życia. Będą to wybitni zawodnicy (tacy jak Tomasz Szymkowiak – Olimpijczyk z Pekinu, który gościł u nas na treningu 11.04.2015), biegający politycy i celebryci oraz amatorzy-pasjonaci, których charyzma i radość jaką czerpią z biegania wręcz zaraża innych.
 
W czwartek 21 maja zapraszamy na trening z „Wsylem”. Zbiórka przy hali GOSiR przy ul Paczkowskiego w Gnieźnie o godz. 18:00.
 
Grzegorz Grabowski „Wasyl” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych biegaczy, amatorów w Polsce. Śmiało można by go nazwać ambasadorem polskiego biegania, z którym związany jest od 1984 roku. Ukończył 54 maratony (tym 10 x Berlin, Wiedeń, Paryż, Praga, Leiden, Bratysława, Rzym), Kaliska Setkę, bieg 24-ro godzinny. Był pomysłodawcą i dyrektorem pierwszych pięciu edycji Zimowego Biegu Trzech Jezior oraz 4 biegów w cyklu Grand Prix Trzemeszna. „Wasyl” oprócz tego, że biega realizuje 10 letni  projekt „Pasja Biegania” (wydanie pięciu tomów albumów promujących bieganie w Polsce). To człowiek orkiestra:
 
-menadżer sportu, instruktor LA, sędzia LA
 
-Prezes Fundacji Aktywne Trzemeszno,
 
-prowadzi sportowe archiwum fotograficzne www.wasylfoto.pl
 
-menadżer roku w/ g tygodnika PAŁUKI
 
Jego rekordy to:
 
10 km: 00:36:01
 
15 km: 00:56:18
 
21km: 01:20:26
 
Maraton: 03:20:00
 
100 km: 10h 41 min.
 
Serdecznie zapraszamy na „dyszkę z Wasylem”. Wśród uczestników zorganizujemy konkurs, którego zwycięzca otrzyma nowe wydanie Pasji Biegania autorstwa Grzegorza Graboskiego.
 
Zbiórka 21 maja przy hali GOSiR, ul. Paczkowskiego o godz. 18:00
 
GOSiR Gniezno
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,czwartki-biegowe-z-gosirem-i-ks-altom.html