Czwarty mecz i czwarte zwycięstwo Formatonu Piast Łubowo!

2019-09-08

Zespół Formatonu Piast Łubowo, po raz czwarty z rzędu zapisał na swoim koncie komplet punktów w rozgrywkach nowego sezonu wielkopolskiej klasy A grupy IX

Łubowanie komplet trzech kolejnych punktów zapisali w niedzielne przedpołudnie 8 września na własnym trenie pokonując zdecydowanie zespół Poznań FC w stosunku 6:2 mimo że do przerwy remisowali z swoim rywalem 2:2. Po tym zwycięstwie podopieczni Marcina Sporakowskiego, utrzymali pierwsze miejsce w ligowej tabeli swojej grupy nie zaznając jak do tej pory goryczy porażki.

Co do samego spotkania mistrzowskiego, którego faworytem jeszcze przed rozpoczęciem byli łubowianie. To  Piast na prowadzenie 1:0 wyszedł w 3 minucie rzut wolny z około 25 metra w ekipie z Łubowa egzekwował Mikołaj Kidawa i piłka po palcach golkipera gości Zbyszka Malca wpada bezpośrednio do jego siatki. Goście nie zrażeni stratą bramki atakowali i dopięli swego w 15 minucie wyrównując stan meczu na 1:1. Gola na swoim koncie zapisał Sebastian Olejniczak, który piłkę w bramce łubowian umieścił znajdując się w polu karnym gospodarzy po długim rogu tuż przy słupku. Goście z remisu cieszyli się zaledwie pięć minut. W 20 minucie bowiem Piast ponownie wyszedł na prowadzenie 2:1 po golu zdobytym przez Filipa Adamskiego. Po straconej bramce goście ponownie groźnie atakowali na bramkę Piasta starając się ponownie doprowadzić do wyrównania stanu meczu.  Ta sztuka piłkarzom z Poznania udała się w 28 minucie. Uderzona piłka z prawego skrzydła przez  Adama Pawlaka znalazła drogę do bramki strzeżonej tego dnia prze Wojciecha Kalmusa wpadając mu do niej za kołnierz. W tym momencie mieliśmy ponownie remis 2:2, który utrzymał się do końca pierwszej połowy.

O czwartym z rzędu zwycięstwie Formatonu Piast Łubowo, w trwającej rundzie jesiennej nowego sezonu 2019/2020, zadecydował pierwszy kwadrans drugiej odsłony spotkania, w którym to goście trzykrotnie bardzo łatwo straciliśmy kolejne gole. Najpierw w 49 minucie kolejny raz na prowadzenie 3:2 zespół z Łubowa wyprowadził zdobyciem bramki Damian Grzesiak. W 53 minucie prowadzenie Piasta na 4:2 podwyższył Yura Mazur, który uderzył piłkę znajdując się w środkowej części pola karnego gości z tak zwanego ,,spadającego liścia” , która następnie wpadła do bramki Zbyszko Malca golkipera Poznania FC. Najładniejszy gol w całym spotkaniu został zdobyty w 54 minucie przez Damiana Grzesiaka, który z przewrotki z najbliższej odległości pokonał bramkarza gości. W tym momencie było już 5:2 dla Formatonu Piast Łubowo. Przysłowiową kropkę nad ,,i”, którą to łubowianie przypieczętowali swoje czwarte zwycięstwo z rzędu postawili w 74 minucie. Wtedy to gola na 6:4 dla Formatonu Piast Łubowo zdobył Mariusz Jabkiewicz, który po minięciu kilku obrońców gości golkipera Poznania FC – Zbyszko Malcem pokonał w sytuacji sama na sam.

Skład Formatonu Piast Łubowo: Wojciech Kalmus, Przemysław Wolniewicz, Paweł Kulczak, Mikołaj Lewandowski, Damian Grzesiak, Mikołaj Kidawa, Patryk Kanclerz, Adrian Wachoń, Maciej Adamski, Yura Mazur

Rezerwa: Michał Kanclerz, Karol Szwajcowski, Tobiasz Garstka, Krystian Grzesiak, Patryk Giżycki, Mariusz Jabkiewicz, Kamil Berka.

Kolejny mecz mistrzowski Formaton Piast Łubowo, rozegra w niedzielę 15 września na wyjeździe w Brzeźnie gdzie o godzinie 14.00 będzie podejmowany przez zespół miejscowego Maratończyka.