Czwarty mecz Lechity z rzędu bez porażki

2017-10-02

Piłkarze Lechity, mimo że do 85. minuty meczu z Phytohparmem Klęka przegrywali, to w niedzielne popołudnie 1 października przedłużyli passe do czterech meczów bez porażki w rozgrywkach Klasy A.

Zawodnicy obu drużyn dostosowali się do poziomu emocji w minionej kolejce Ekstraklasy i nie uraczyli nas porywającym widowiskiem. W pierwszej połowie mimo optycznej przewagi gospodarzy, sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Już w 3. minucie Phytopharm zagroził bramce kłecczan, ale strzał głową napastnika przyjezdnych poszybował nad poprzeczką. Lechita odpowiedział zaledwie dwie minuty później po rzucie rożnym akcję z prawej strony zamknął Rafał Walczak, ale w doskonałej sytuacji przestrzelił z bliskiej odległości. I w pierwszej połowie to by było na tyle…

Po zmianie stron lepiej prezentowali się gracze z Klęki, którzy zaczęli dłużej utrzymywać się przy piłce. W 56. minucie Krzysztof Woźniak sfaulował przeciwnika we własnym polu karnym i sędzia bez wahania odgwizdał rzut karny. Choć Daniel Wojciechowski wyczuł intencje strzelającego Łukasza Zawackiego, to piłka jednak trafiła do bramki i goście wyszli na prowadzenie 1:0. Co ciekawe był to już czwarty rzut karny podyktowany w tym sezonie przeciwko drużynie z Kłecka. Phytopharm po tej bramce zwolnił tempo gry, a kolejną dobrą okazje miał dopiero w 69. minucie, kiedy to strzał głową napastnika Klęki świetnie obronił Daniel Wojciechowski zachowując nadzieje kibiców Lechity na korzystny rezultat meczu. Kolejne fragmenty to głównie walka w środku boisku i brak kluczowego podania z obydwóch stron. Gdy wydawało się, że Klęka wyjedzie z kompletem punktów z Kłecka, to składną akcję prawą stroną przeprowadził Jakub Wiśniewski, który dośrodkował piłkę w pole karne, a Kacper Serwatka głową wpakował piłkę do bramki rywali ustalając wynik spotkania na 1:1. Było to już czwarte trafienie w tym sezonie popularnego "Serka". Po raz kolejny kłecczanie pokazali charakter i zdołali zmienić losy spotkania w ostatnich fragmentach meczu, a już w sobotę 7 października o godzinie 16 czeka ich trudne starcie w spotkaniu derbowym z