Czwarty sezon Gnieźnieńskiej Ligi Bilardowej zakończony . Drużyna Młynu Gniezno nowym mistrzem!

2017-07-21

"Umarł król niech żyje król"! Gnieźnieńska Liga Bilardowa ma nowego mistrza! Mistrzem czwartego sezonu 2016/2017 została drużyna Młynu Gniezno grająca w składzie Dariusz Anderson i Marcin Gozdowski.

Z końcem czerwca 2017 roku dobiegły do końca trwające prawie piętnaście miesięcy z małymi przerwami rozgrywki w Gnieźnieńskiej Lidze Bilardowej, w której uczestniczyło aż 15. zespołów. Rozgrywki w GLB odbywały się czwarty rok z rzędu w pubie Dziupla mieszczącym się przy ulicy Moniuszki i zostały podzielone na rundę zasadniczą oraz rewanżową a ostatnim akcentem rywalizacji przy stole bilardowym były mecze play-off, w których uczestniczyły cztery najlepsze zespoły a mianowicie - Vehikuł Czasu, Młyn Gniezno, El-met oraz Młyn 1 Gniezno. Pomiędzy właśnie  tymi wymienionymi drużynami została stoczona walka o tytuł mistrzowski Gnieźnieńskiej Ligi Bilardowej czwartego sezonu. Nowym mistrzem ligi po dość zaciętej rywalizacji przy stole bilardowym pomiędzy drużynami Vehikułu Czasu oraz Młynu Gniezno, które od początku zmagań ligowych wiodły prym została ta druga czyli ekipa Młynu. O zwycięstwie i tytule mistrzowskim zespołu Młynu Gniezno grającym w składzie Dariusz Anderson i Marcin Gozdowski,  zadecydował bezpośredni pojedynek z ekipą Vehikułu Czasu grającym w składzie Tomasz Wojciechowski i Łukasz Konieczny, który wygrali ci pierwsi w stosunku 4:0. Zwycięstwo Młynu Gniezno nad zespołem Vehikułu Czasu, który zapewnił im mistrzostwo w sezonie 2016/2017,  było niewątpliwie dużą niespodzianką gdyż to ci drudzy zdecydowanie z 98. punktami w rozegranych 28. meczach zajęli pierwsze miejsce po rundzie sezonu zasadniczego. I wszyscy stawiali przed spotkaniami rundy play-off  że to właśnie Vehikuł Czasu może zostać nowym mistrzem Gnieźnieńskiej Ligi Bilardowej. Tak się jednak nie stało i ostatecznie Vehukułowi Czasu, przypadło drugie miejsce i tytuł pierwszego wicemistrza. Trzecie miejsce wywalczyła  drużynie Młynu 1 Gniezno w składzie Tomasz Kordys i Bartosz Moszczyński a na czwartym miejscu sezon zakończyła ekipa El-metu w składzie Wojciech Szalczyński, Łukasz Lewandowski i Roman Różewski. Na koniec należy nadmienić iż najlepszym zawodnikiem Gnieźnieńskiej Ligi Bilardowej sezonu 2016/2017 został Tomasz Wojciechowski z Vehikułu Czasu. 
 
Jak stwierdził główny pomysłodawca rozgrywek Gnieźnieńskiej Ligi Bilardowej – Jarosław Maślij – Poziom ligi z roku na rok jest coraz większy, uczestnicy rozgrywek podnoszą swoje umiejętności gry w bilarda uczestnicząc w różnorakich turniejach organizowanych w Pubie co z pewnością cieszy i jest dobrym prognostykiem przed zbliżającym się piątym sezonem Gnieźnieńskiej Ligi Bilardowej. W tym miejscu już dzisiaj chciałbym zaprosić do udziału w nowej edycji chętne zespoły, które będą chcieli w niej wystartować. Początek nowych zmagań zaplanowano we wrześniu w drugiej jego połowie. A o szczegółach nowej edycji poinformujemy już niebawem.  Emocje i dobra zabawa gwarantowane.
 
Roman Strugalski
 
Tabela po rundzie zasadniczej GLB 2016/2017
 
Wyniki rundy play-off
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tabela końcowa rundy play-off
 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,czwarty-sezon-gnieznienskiej-ligi-bilardowej-zakonczony-druzyna-mlynu-gniezno.html