Daria Konieczna odwróciła losy meczu z Piotrcovią

2024-01-17

W środę, 17 stycznia, meczu 12. kolejki rozgrywek ORLEN Superligi piłkarki ręczne MKS URBIS Gniezno podejmowały Piotrcovię Piotrków Trybunalski. Obie drużyny sąsiadowały w ligowej tabeli, a stawką pojedynku było czwarte miejsce.

Można więc śmiało stwierdzić, że gra w  Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki toczyła się "o sześć punktów". Teoretycznie,, biorąc pod uwagę pozycję w ligowej tabeli,wygrany pierwszy mecz w Piotrkowie,  atut własnej hali i doping kompletu publiczności, to gospodynie były raczej faworytkami tego starcia. Tymczasem zawodniczki Piotrcovii prowadziły od początku spotkania, aż do 40, minuty. I przewaga ta wynosiła momentami nawet 7 punktów (3:10 i 4:11). Bezbłędna w ofensywie była Patrycja Królikowska, a skuteczna w bramce Karolina Sarnecka. Po kwadransie dominacji drużyny gości gnieźnianki zaczęły stopniowo odrabiać straty. Istotne znaczenie miała przy tym zmiana w bramce. Mającą nienajlepszy dzień Aleksandrę Hypkę zastąpiła Daria Konieczna i była to kluczowa zmiana mająca wpływ na dalsze losy meczu. Konieczna nie tylko broniła w  niesamowitych sytuacjach, ale także dalekim wyrzutem zainicjowała kontratak, po którym w idealnej sytuacji znalazła się Agnieszka Siwka,  Do przerwy pszczółki przegrywały jeszcze 13:17, ale po zmianie stron coraz bardziej dominowały. Zastępująca na lewym skrzydle Żanetę Lipok Siwka dołożyła jeszcze jedno trafienie doprowadzając w 40. minucie do remisu 20:20, ale przede wszystkim uszczelniła defensywę i rywalki miały coraz trudniej atakować ze skrzydeł, a środek skutecznie blokowały Oliwia Kuriata i Marta Giszczyńska. W ofensywie do aktywnej od początku Malwiny Hartman dołączyły Monika Łęgowska i Magdalena Nurska. Dzięki temu gnieźnianki prowadziły już nawet 25:21. Rywalki jednak walczyły ambitnie i na cztery minuty przed końcem spotkania było już tylko 27:26. Wydaje się, że kluczowe dla losów meczu  było wykluczenie Sylwii Raduszko na dwie minuty przed końcem spotkania. Wprawdzie piotrkowianki starały się jeszcze doprowadzić do remisu, ale w kluczowej akcji zgubiły piłkę i ostatecznie to gnieźnianki triumfowały 30:28. MVP spotkania wybrana została Daria Konieczna, która zdecydowanie odmieniła losy tego pojedynku.

MKS URBIS Gniezno - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:28 (13:17)

MKS URBIS: Monika Łęgowska - 6, Malwina Hartman - 6, Oliwia Kuriata - 6, Magdalena Nurska - 4, Nikola Szczepanik 3, Agnieszka Siwka - 3, Marta Giszczyńska - 1, Żaneta Lipok – 1

Piotrcovia: Patrycja  Królikowska - 7, Joanna Waga - 7, Lucyna Sobecka - 5, Justyna Świerczek - 3, Sylwia Raduszko - 3, Joanna Gadzina - 2, Oliwia Szczepanek - 1

Gnieźnieńskie szczypiornistki umocniły się na czwartej pozycji w ligowej tabeli mając w dorobku 23 punkty. W najbliższą środę gnieźnianki wyjadą do Lublina, gdzie zmierzą się z tamtejszym MKS FunFloor, natomiast tydzień później w  Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki podejmą KPR Gminy Kobierzyce.

Radosław Kossakowski / foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ