Daria Konieczna wraca do zdrowia

2023-01-11

Zwycięstwo szczypiornistek MKS PR Urbis Gniezno nad Piotrcovią Piotrków Trybunalski 26:24 uznane zostało za niespodziankę, a wręcz sensację 11. kolejki rozgrywek Superligi piłki ręcznej kobiet.

Gnieźnianki na początku spotkania wypracowały kilkupunktową przewagę. Do przerwy minimalnie prowadziły rywalki powiększając przewagę na początku drugiej połowy w końcówce gospodynie nie tylko odrobiły straty, ale przy głośnym dopingu publiczności zwyciężyły 26:24. Spotkanie z trybun obserwowała Daria Konieczna. Gnieźnieńska bramkarka dopingowała swe koleżanki i razem z nimi cieszyła się ze zwycięstwa (na zdjęciu w objęciach z Oliwią Kuriatą). Widać było, że nie odczuwa już skutków kontuzji, której nabawiła się na początku meczu z MKS FunFloor Lublin.

- Czuję się coraz lepiej. Rehabilitacja przyniosła oczekiwane skutki. Powoli wracam do treningów. Nie chcę zapeszyć, ale chciałabym wrócić do gry możliwie najszybciej - powiedziała zadowolona z kolejnego zwycięstwa drużyny bramkarka MKS.

Najbliższy mecz gnieźnianki rozegrają  w sobotę, 21 stycznia,  kiedy to  w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki  podejmą Galiczankę Lwów. Czy Daria Konieczna już w tym spotkaniu pojawi się między słupkami?

Radosław Kossakowski/ foto Roman Strugalski (fotorelacja z meczu MKS - Piotrcovia)