Darko Jevtić w Kolejorzu. Ofensywa transferowa trwa

2014-06-11

Darko Jevtić, 21-letni ofensywny pomocnik FC Basel 1893 został nowym zawodnikiem Kolejorza. Na Bułgarską trafi na zasadzie rocznego wypożyczenia. Umowa zostanie sfinalizowana w momencie, gdy mający serbskie korzenie Helwet przejdzie testy medyczne.

statni sezon Darko Jevtić spędził na rocznym wypożyczeniu w austriackim FC Wacker Innsbruck. Rozegrał w nim 19 spotkań, w których strzelił 3 gole i zaliczył 2 asysty. – To kreatywny, bardzo dobry technicznie piłkarz – mówi wiceprezes Lecha, Piotr Rutkowski. – Jego znakiem rozpoznawczym są niekonwencjonalne sposoby rozegrania piłki i bardzo dobra gra lewą nogą.

Ofensywny pomocnik pojawi się w Poznaniu w poniedziałek, po czym przejdzie testy medyczne. Ich pozytywny wynik będzie oznaczał wejście w życie umowy rocznego wypożyczenia Jevticia z drużyny mistrza Szwajcarii. Nie ma w niej klauzuli pierwokupu, ale warto też zaznaczyć, że kontrakt piłkarza z helweckim klubem kończy się w czerwcu 2015 roku.

Darko ma nam pomóc w osiągnięciu celów sportowych, jakie mamy na nowy sezon. Chcemy zdobyć mistrzostwo Polski i osiągnąć jak najlepszy wynik w Lidze Europy w tym sezonie. Po to go ściągamy. – podsumowuje wiceprezes Kolejorza. FC Basel 1893 będzie miał możliwość sprowadzenia zawodnika z powrotem w styczniu 2015 roku.

Jevtić jest już trzecim piłkarzem zakontraktowanym przez Lecha Poznań przed rozpoczynającymi się przygotowaniami do sezonu 2014/2015. Wcześniej podpisy na umowach złożyli Maciej Wilusz (GKS Bełchatów, reprezentant Polski) i Muhamed Keita (Stromsgodset, młodzieżowy reprezentant Norwegii).

Jako pierwsi o zakontraktowaniu nowego zawodnika dowiedzieli się karnetowicze, którzy otrzymali od nas maila z zaproszeniem do quizu… w ramach którego mogli odgadnąć nazwisko Szwajcara. Trzech zwycięzców otrzyma od nas po karnecie Wyglancowanym na sezon 14/15.


Biuro Prasowe KKS Lech Poznań

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,darko-jevtic-w-kolejorzu-ofensywa-transferowa-trwa.html