Dawid Balcerzak Mistrzem Wielkopolski w tenisie stołowym

2015-05-11

Świetnie spisał się podczas Mistrzostw Wielkopolski Kadetów rozgrywanych w Poznaniu w niedzielę 10 maja zawodnik Stelli Niechan – Dawid Balcerzak.

W konkurencji Indywidualnej w półfinale pokonał Wojciecha Hałasa z Łobzonki Wyrzysk 3:0, a w finale równie pewnie 3:0 Krzysztofa Witkowskiego z Lubonia. Czwarte miejsce zajął Dariusz Sałamaszek, a piąte Dominik Lewandowski. Wśród dziewcząt dobrze zaprezentowała się Anita Chudy zajmując drugie miejsce. W ćwierćfinale pokonała Katarzyną Cambrowicz z Ostroroga, w półfinale Wiktorię Skrzypczak, dopiero w finale uległa Maji Zielińskiej z Lubonia 1:3. Również w turnieju drużynowym zespół Stelli Niechan pokazał zdecydowaną wyższość, zdobywając Mistrzostwo Wielkopolski zwyciężając w finale Łobzonkę Wyrzysk 3:0. Drużyna grała w składzie: Dawid Balcerzak, Dariusz Sałamaszek, Dominik Lewandowski. Jest to duży sukces podopiecznych trenerów: Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera. Dawid Balcerzak i Anita Chudy oraz drużyna Stelli Niechan  awansowali do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Indywidualnych Mistrzostw Polski Kadetów, które rozegrane zostaną za dwa tygodnie w Krośnie.