Derbowy podział punktów w Trzemesznie

2017-04-23

Podziałem punktów zakończyły się niedzielne derby powiatu gnieźnieńskiego pomiędzy Zjednoczonymi Trzemeszno, a Mieszkiem Gniezno. W pojedynku stojącym na niezłym poziomie , do którego doszło 23 kwietnia w Trzemesznie padł wynik 1:1.

Poczynaniami boiskowymi w głównej mierze reżyserowały warunki pogodowe. W pierwszej części przewagę posiadali grający z mocnym wiatrem trzemesznianie. W 16 minucie nieodpowiedzialnie zachował się Karol Purol, który wślizgiem na granicy przepisów próbował zatrzymać Dawida Ciążyńskiego, a że robił to we własnym polu karnym to arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Kamil Wysocki i miejscowi wyszli na prowadzenie. W kolejnych minutach nadal przeważali Zjednoczeni, którzy niesieni mocnymi porywami wiatru próbowali zdobyć drugiego gola. Jednak bramki w tej odsłonie już nie obejrzeliśmy. Po stronie gnieźnian warto odnotować w tej części gry jedynie uderzenie z rzutu wolnego Oskara Wegnerskiego, które obronił Szymon Menz.

Od pierwszego gwizdka arbitra w drugiej odsłonie do ataków ruszyli mieszkowcy. W tym fragmencie goście nareszcie zaczęli przypominać lidera tabeli. W 54 minucie składna akcja podopiecznych Mariusza Bekasa zakończona została centrą Tomasza Bzdęgi, którą ręką we własnym polu karnym zatrzymał jeden z defensorów Zjednoczonych. Arbiter nie miał innego wyjścia, jak podyktować rzut karny, który pewnie wykorzystał Tomasz Bzdęga. Trzy minuty potem wyśmienitą okazję miał, zupełnie niewidoczny dotychczas Jacek Kopaniarz, który znalazł się oko w oko z golkiperem gospodarzy. Niestety napastnik Mieszka źle się zachował w tej sytuacji i gdy mógł jeszcze podawać do niepilnowanego Tomasza Kaźmierczaka został zastopowany przez Michała Kachniarza. To była wyborna okazja do zdobycia drugiego gola. W kolejnych fragmentach nadal przeważali gnieźnianie, a trzemesznianie wyprowadzali szybkie kontrataki. W samej końcówce goście mieli jeszcze jedną bardzo dogodną sytuację, ale Tomasz Kaźmierczak został niemal w ostatniej chwili zablokowany przez obrońców z Trzemeszna. Ostatecznie pojedynek derbowy zakończył się podziałem punktów, który pewnie więcej satysfakcjonował gospodarzy.

Mimo straty dwóch punktów Mieszko nadal lideruje w tabeli, ale przewaga biało-niebieskich nad grupą pościgową zmalała do cztery punktów, gdyż Wiara Lecha Poznań wygrała swój mecz. Kolejnym rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie w sobotę 29 kwietnia na stadionie przy ulicy Strumykowej ekipa Piasta Kobylnica. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 17.00.

Zjednoczeni Trzemeszno _ Mieszko Gniezno 1:1 (1:0)
Bramki: Kamil Wysocki (16 z karnego) – dla Zjednoczonych, Tomasz Bzdęga (54 z karnego) – dla Mieszka

„Mieszko”: Paweł Beser – Karol Purol (46 Tomasz Kaźmierczak), Michał Steinke, Dawid Urbaniak, Adrian Bartkowiak (22 Łukasz Mokrzycki) – Damian Garstka, Mikołaj Zawadka, Tomasz Bzdęga, Oskar Wegnerski – Jacek Kopaniarz, Filip Kruczyński (86 Michał Wiśniewski)

Pełne wyniki kolejki:

Kolejka 20 - 22-23 kwietnia

Pauza: Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Mieszko Gniezno 18 43 13 4 1 57-12 8 1 0 35-6 5 3 1 22-6
2.  Wiara Lecha Poznań 18 39 12 3 3 51-23 7 1 1 29-11 5 2 2 22-12
3.  Vitcovia Witkowo 19 38 11 5 3 40-17 7 3 0 23-6 4 2 3 17-11
4.  Zjednoczeni Trzemeszno 19 34 9 7 3 34-19 7 2 1 26-11 2 5 2 8-8 1 3 1 0 0 1-0
5.  TPS Winogrady (Poznań) 19 34 11 1 7 45-22 7 1 2 26-8 4 0 5 19-14 1 0 0 0 1 0-1
6.  Warta Śrem 19 30 9 3 7 32-23 5 1 3 17-9 4 2 4 15-14
7.  Kłos Zaniemyśl 18 29 8 5 5 28-22 4 2 3 13-8 4 3 2 15-14
8.  Orkan Jarosławiec 19 28 9 1 9 47-48 5 1 4 23-20 4 0 5 24-28 1 3 1 0 0 5-1
9.  Concordia Murowana Goślina 19 28 9 1 9 30-29 4 1 4 12-10 5 0 5 18-19 1 0 0 0 1 1-5
10.  Piast Kobylnica 19 25 6 7 6 36-34 4 1 4 21-19 2 6 2 15-15
11.  Orkan Konarzewo 19 20 5 5 9 25-51 0 3 6 5-26 5 2 3 20-25
12.  Wełna Rogoźno 19 19 5 4 10 22-49 2 4 3 12-21 3 0 7 10-28
13.  Wielkopolska Komorniki 18 16 5 1 12 29-47 4 0 5 17-22 1 1 7 12-25
14.  Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań 18 10 2 4 12 15-41 1 4 4 10-15 1 0 8 5-26
15.  Pelikan Niechanowo 19 1 0 1 18 9-63 0 1 9 6-33 0 0 9 3-30