Derby dla Fary Pelikan Żydowo, pierwsze zwycięstwo Wełniaki Kiszkowo w sezonie

2020-09-06

Czwartą kolejkę ligową z nowego sezonu 2020/2021 wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 4 mają za sobą trzy zespoły z powiatu gnieźnieńskiego Fara Pelikan Żydowo, Wełnianka Kiszkowo oraz Lider Szczytniki Czerniejewskie.

W zakończonych spotkaniach mistrzowskich w pierwszy weekend września 5-6 nasze zespoły reprezentujące powiat gnieźnieński w rozgrywkach z najniższej klasy piłkarskiej odnotowały na swoim koncie dwa  zwycięstwa.

Fara Pelikan Żydowo – Lider Szczytniki Czerniejewskie 1:0

W sobotę 5 września w Żydowie doszło do pierwszych derbów powiatu gnieźnieńskiego lecz nie ostatnich w nowym sezonie 2020/2021  w wielkopolskiej klasie B PROTON grupy 4. Miejscowa ekipa Fary Pelikan podejmowała na własnym trenie zespół Lidera Szczytniki Czerniejewskie. Mecz bardzo wyrównany, niezwykle zacięty, ale za chwilę nikt nie będzie pamiętał o stylu a punkty zostaną zakończył się zwycięstwem Fary Pelikan Żydowo w stosunku 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów dla żaydowian dopiero w 72 minucie po bezbramkowej pierwszej połowy zdobył Łukasz Sieczkarek.

Kolejne swoje spotkania oba zespoły rozegrają w najbliższy weekend 12 i 13 września. Fara Pelikan Żydowo uda się na mecz wyjazdowy do Tarnowa gdzie o godzinie 14.00 podejmowany będzie przez zespół miejscowego Tornada. Z kolei Lider Szczytniki Czerniejewskie zmierzy się w spotkaniu w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego na własnym trenie z Wełnianką Kiszkowo. Do tego spotkania dojdzie w sobotę 12 września w Żydowie o godzinie 16.00.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Kamil Dolata, Denis Raczak (85' Dawid Gierałka), Marcin Maciejewski, Adam Macioszek, Kacper Krotofil (46' Miłosz Kostecki), Bartosz Kaczmarek, Mateusz Sypniewski (88' Marek Sanok), Karol Stein, Maciej Soppa, Łukasz Sieczkarek, Dawid Rożewski

Skład Lidera Szczytniki Czerniejewskie: Mateusz Bogucki, Paweł Skibiński (65' Dawid Szejna), Piotr Grześkowiak, Łukasz Kaczmarek, Dominik Kierzek, Dawid Kierzek (80' Patryk Cichowicz), Błażej Mielcarek (86' Mikołaj Woźniak), Łukasz Nowicki (85' Michał Pokorzyński), Marcin Piechocki, Mikołaj Śrama (46' Przemysław Kuzak), Marek Zamiatała

Wełnianka Kiszkowo – LKS Kicin 3:0

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, na swoim koncie w niedzielne popołudnie zapisali natomiast w rozgrywkach wielkopolskiej klasy B PROTON grupy 4 piłkarze Wełnianki Kiszkowo. Tego dnia podopieczni Tymoteusza Łukaszyka gościli u siebie ekipę LKS Kicin. Kiszkowianie to spotkanie wygrali zdecydowanie pokonując swojego rywala gładko 3:0. Zdobywanie bramek dla Wełnianki Kiszkowo ozpoczął Mateusz Krawczyk, który po dośrodkowaniu Kamila Kasprzaka umieścił piłkę  celnym uderzeniem w siatce głową w 24 minucie. Następną bramkę dla gospodarzy zdobył już w drugiej połowie gdyz pierwsza dla kiszkowian zakończyła się prowadzeniem 1:0 wspomniany wcześniej Kamil Kasprzak, który po rajdzie Krzysztofa Podlewskiego lewą stroną i podaniu od niego pokonał bramkarza przyjezdnych mocnym strzałem z 16 metrów w 67 minucie. Wynik końcowy spotkania 3:0 dla Wełnianki Kiszkowo przypieczętował w 83 minucie Kacper Ostajewski golem z rzutu karnego, wypracowanego przez Krzysztofa Podlewskiego.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Przemysław Łenc, Eryk Charliński (58' Kamil Kupidura), Mateusz Chełmikowski (82' Paweł Sawicki), Krzysztof Ćwiek, Kamil Kasprzak, Mateusz Krawczyk (85' Mateusz Pluszczyk), Kacper Ostojewski, Krzysztof Podlewski, Adam Sawicki, Filip Wajszczak (70' Andrzej Kwaśniewski), Daniel Wojnowski