Derby dla WKS Owieczek

2021-09-05

W niedzielę 5 września w Fałkowie doszło w ramach drugiej kolejki wielkopolskiej klasy A PROTON grupy 4 nowego sezonu 2021/2022 do derbów powiatu gnieźnieńskiego.

Tego dnia miejscowy FAS KS Fałkowo podejmował u siebie zespół z miedzy WKS Owieczki. Spotkanie derbowe zakończyło się zwycięstwem Owiec w stosunku 3:0.

W pierwszych dziesięciu minutach niedzielnego meczu Adam Kowalski zawodnik Owiec dorzucił piłkę z rzutu rożnego, a największym sprytem w ekipie przyjezdnych wykazał się Damian Tomczak, który z bliska zdobył bramkę na 1:0 dla WKS Owieczek. W pierwszej części obie ekipy miały jeszcze szansę na zdobycie goli, ale poza żółtymi kartkami arbiter nic więcej nie zanotował. W 56' minucie na indywidualną szarżę w ekipie Owiec zdecydował się Adam Kowalski, który precyzyjnym strzałem zza pola karnego podwyższył wynik na 2:0! Zaledwie siedem minut później było już 3:0 dla WKS Owieczek. Dominik Jabkiewicz przeprowadził dwójkową akcje z Filip Jagodziński i ten drugi nie dał żadnych szans bramkarzowi z Fałkowa. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i tym samym WKS Owieczki dopisały kolejne cenne trzy oczka!

Za tydzień czekają nas kolejne derby, tym razem na własnym boisku z Piastem Łubowo.

Natomiast jutro (6 września) WKS Owieczki poznają kolejnego rywala w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski.

WKS Owieczki/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ