Derby powiatu gnieźnieńskiego dla Mieszka Gniezno!

2015-10-05

W sobotę 3 października, na boisku Stadionu Miejskiego w Gnieźnie przy ulicy Strumykowej w ramach dziewiątej kolejki ligowej wielkopolskiej IV ligi grupy północnej, doszło do pierwszych derbów szczebla powiatu gnieźnieńskiego w nowym sezonie 2015/2016. Drużyna Mieszka Gniezno, tego dnia podejmowała zespół Zjednoczonych Trzemeszno.

Nie była to pierwsza rywalizacja o punkty ligowe pomiędzy obiema drużynami w historii rozgrywek czwarto ligowych. Jak pamiętamy w poprzednim sezonie 2014/2015 dwukrotnie górą byli piłkarze z grodu Kilińskiego wygrywając oba spotkania zarówno u siebie jak i rewanżowe w Gnieźnie w stosunku 2:1. W obecnym sezonie 2015/2016 w pierwszych derbach powiatu gnieźnieńskiego górą okazali się mieszkowcy, którzy po dość zaciętym spotkaniu pokonali zespół z grodu Kilińskiego w stosunku 1:0 inkasując tym samym komplet trzech punktów na swoim koncie.

Jedyna bramka w całym spotkaniu i to na wagę zwycięstwa dla podopiecznych Mikołaja Tarczyńskiego, została zdobyta w drugiej części sobotniego meczu. Pierwsza bowiem połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowy mimo że oba zespoły miały okazję do zdobycia gola wyprowadzającego jedeną jak i drugą ekipę na prowadzenie jedną bramką. Goście z Trzemeszna najdogodniejszą sytuację do zdobycia bramki w pierwszej odsłonie sobotniego meczu mieli już w 1 minucie. Na strzał po szybkiej akcji całej drużyny w ekipie Zjednoczonych za pola karnego gnieźnian zdecydował oddać w kierunku bramki Mieszka obrońca tego tego zespołu Marcin Nowak. Na posterunku jednak w swojej bramce przy tej sytuacji jaki i innych podczas sobotniego meczu był Patryk Szafran goliper Mieszka Gniezno, który wybronił strzał  Nowaka. W dalszej części pierwszej połowy trzemesznianie mięli jeszcze kilka sytuacji strzeleckich, które jednak  nie trafiały w światło bramki gnieźnieńskiej. Co do piłkarzy Mieszka Gniezno, to najlepsze sytuację strzeleckie do zdobycia gola w pierwszych czterdziestu pięciu minutach między innymi zmarnowali Daniel Szymański dwukrotnie, Mikołaj Zawadka oraz Kamil Chopcia . Na drodze wymienionych wyżej gnieźnian do zdobycia gola stanął golkiper Zjednoczonych Trzemeszno – Szymon Menz, który z dużą pewnością bronił strzały zawodników Mieszka Gniezno.

Jak wspominaliśmy wcześniej jedyna bramka w całym spotkaniu i to na wagę zwycięstwa Mieszka Gniezna, została zdobyta w drugiej połowie. Gnieźnianie już w 70 minucie mogli objąć prowadzenie jedną bramką nad zespołem Zjednoczonych Trzemeszno. W polu karnym gości faulowany był Daniel Szymański i sędziemu prowadzącemu to spotkanie nie pozostało nic innego jak podyktować rzut karny na korzyść gnieźnian. Egzekutorem jedenastki był Krzysztof Jackowiak, lecz zmierzającą do bramki piłkę zdołał jednak  wybronić golkiper z grodu Kilińskiego – Szymon Menz, który notabene miał przygodę w latach poprzednich z gnieźnieńskim Mieszkiem. To co nieudało się Jackowiakowi udało się Wojciechowi Gąsiorowskiemu w 80 minucie. Pomocnik Mieszka Gniezno, po egzekwowanym rzucie rożnym przez Mateusza Kaczora strzałem z głowy z 5. metra celnie umieścił piłkę w bramce gości pokonując tym samym bezbłędnie broniącego w całym spotkaniu golkipera Zjednoczonych – Szymona Menza. Co do gości to w drugiej połowie mieli oni również kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki lecz w decydujących momentach piłkarzy z grodu Kilińskiego zawodziła skuteczność strzelecka.  Ostatecznie pierwsze derby powiatu gnieźnieńskiego zakończyły się zwycięstwem zespołu Mieszka Gniezno, który pokonał drużynę Zjednoczonych Trzemeszno w stosunku 1:0.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Michał Wiśniewski, Krzysztof Jackowiak, Kamil Chopcia (75’ Karol Karasiewicz), Robert Pepliński, Dawid Urbaniak, Mateusz Kaczor, Wojciech Gąsiorowski ( 85’ Micha Gróralski), Andrzej Stefański, Mikołaj Zawadka, Daniel Szymański

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Menz, Daniel Bartkowiak, Krzysztof Chojnacki, Dawid Ciążyński, Michał Kachniarz, Adam Konieczny, Waldemar Kuczyński, Krzysztof Majchrzak, Grzegorz Meller, Marcin Nowak, Kamil Wysocki.

A już w najbliższą sobotę 10 października obie drużyny rozegrają kolejne swoje spotkania mistrzowskie. Mieszko Gniezno o godzinie 15.00 w Szydłowie podejmowani będą przez zespół miejscowej Iskry. Z kolei Zjednoczeni Trzemeszno rozegrają spotkanie na własnym trenie, w którym również o godzinie 15.00 zmieszą się z Lubuszaninem Trzcianka.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Warta Międzychód 9 24 8 0 1 27-8 3 0 0 9-2 5 0 1 18-6
2.  Iskra Szydłowo 9 22 7 1 1 26-9 4 1 0 16-5 3 0 1 10-4
3.  Lubuszanin Trzcianka 9 20 6 2 1 24-11 2 1 1 10-6 4 1 0 14-5
4.  Grom Plewiska 9 19 6 1 2 24-12 2 0 2 9-6 4 1 0 15-6
5.  GKS Dopiewo 9 16 5 1 3 14-9 3 1 1 10-5 2 0 2 4-4
6.  Kotwica Kórnik 9 15 5 0 4 16-17 2 0 3 7-12 3 0 1 9-5
7.  Zjednoczeni Trzemeszno 9 14 4 2 3 17-15 3 1 1 8-5 1 1 2 9-10
8.  Huragan Pobiedziska 9 14 4 2 3 14-15 3 1 0 10-6 1 1 3 4-9