Derby powiatu gnieźnieńskiego dla Piasta!

2017-04-09

W sobotę 8 kwietnia Piast Łubowo, udał się na wyjazdowy mecz rewanżowy z rundy wiosennej z Farą Pelikan Żydowo, aby walczyć o b-klasowe punkty w ramach pojedynku derbowego na szczeblu powiatu gnieźnieńskiego.

Spotkanie podobnie jak pierwsze jesienią, do którego doszło w Łubowie i zakończyło się zwycięstwem miejscowego Piasta w stosunku 1:0 również łubowianie rozstrzygnęli na swoją korzyść pokonując tym razem żydowian w stosunku 4:0.

Przechodząc jednak do wydarzeń na boisku w Żydowie, tood samego początku zawodnicy z Łubowa przejęli inicjatywę i wyprowadzali atak za atakiem na bramkę gospodarzy. W15 minucie meczu po kapitalnym podaniu Roberta Grzesiaka piłkę do siatki gospodarzy skierował Maciej Adamski. Piast wyszedł na prowadzenie 1:0, ale bogatszy o doświadczenie z poprzedniego meczu z drużyną GKS Gułtowy za wszelką cenę chciał podwyższyć prowadzenie. Jednak zawodnicy z Łubowa byli w tej kwestii bardzo nieskuteczni marnując sytuację za sytuacją do zdobycia kolejnych bramek. Dopiero w 45 minucie sytuacyjną piłkę w polu karnym dopadł Kamil Maciejewski i strzałem z woleja podwyższył prowadzenie  zespołu z Lubowa na 2:0.

W drugiej połowie kibice byli świadkami walki z obu stron, sporej liczby fauli oraz ostrej gry. Gra toczyła się głównie w środku pola. Gospodarze próbowali zdobyć kontaktową bramkę, jednak drużyna z Łubowa wyprowadzała bardzo groźne kontrataki. Właśnie po jednym z nich w 60min. płaskim strzałem Damian Grzesiak pokonał bramkarza Fary, a co za tym idzie podwyższył prowadzenie  Piasta na 3:0. W 80 minucie wracający po kontuzji Filip Adamski silnym strzałem w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy po długim rogu ustalił wynik spotkania zdobywając czwartego dola dla łubowian. I tym samym Piast pokonał Farę Pelikan Żydowo na własnym trenie 4:0.Tym zwycięstwem podopieczni Arkadiusza Kościańskiego dopisali do ligowej tabeli 3 pkt. przez co dołożyli kolejną cegiełkę w walce o awans do A klasy.

Skład Piasta Łubowo: Maciej Kołodziejczak (Oskar Kidawa '85min.), Michał Kanclerz (Adrian Wachoń '75min.), Przemek Wolniewicz, Łukasz Reszelewski, Robert Grzesiak, Damian Grzesiak, Karol Szwajcowski (Kuba Brzeziński '82min.) Patryk Kanclerz, Maciej Adamski, Kamil Maciejewski ( Kamil Worbs '75min.) Krystian Grzesiak (Filip Adamski ' 70min.)