Derby powiatu gnieźnieńskiego dla Wełnianki Kiszkowo

2014-06-23

Pięć bramek padło w spotkaniu w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego, do którego doszło w Kiszkowie w niedzielę 22 czerwca, w którym miejscowa Wełnianka podejmowała Farę Pelikan Żydowo. Spotkanie, kończące sezon 2013/2014 w rozgrywkach poznańskiej klasie B grupie 1, zakończyło się zwycięstwem kiszkowian w stosunku 3:2. Tym zwycięstwem drużyna z Kiszkowa, w ostatnim meczu sezonu przerwała passę ośmiu porażek z rzędu.

Gospodarze na prowadzenie 1:0 wyszli już po kwadransie gry. Bramkarza Fary Pelikan Żydowo – Dariusza Giszczyńskiego, z 11-go metra po uderzeniu z głowy i wcześniejszym dograniu piłki Sławomira Kasprzaka pokonał Mateusz Krawczyk. Gospodarze z prowadzenia cieszyli się aż do 35 minuty wtedy to przepięknym strzałem z 25-go metra, po którym piłka wpadała w samo okienko bramki gospodarzy popisał się w zespole Dawid Sowiński. Gol zdobyty przez Sowińskiego doprowadził do stanu 1:1 w meczu. A że więcej goli obie drużyny w pierwszej połowie już nie zdobyły ta cześć spotkania zakończyła się wynikiem remisowym. O zwycięstwie drużyny z Kiszkowa zadecydowało drugie czterdzieści pięciu minut niedzielnego meczu. Wprawdzie w 60 minucie drugiego gola zdobyli żydowianie wychodząc na prowadzenie 2:1. Bramkarza z Kiszkowa – Karola Zdanowskiego, pokonał strzelec pierwszego gola Dawid Sowiński, umieszczając tym razem piłkę w bramce gospodarzy po uderzeniu jej z egzekwowanego rzutu wolnego z 20-go metra. Jak się później okazało była to ostatnia bramka zdobyta przez żydowian w niedzielny meczy gdyż pozostałe dwie były już autorstwa piłkarzy z Kiszkowa. W 80 minucie do stanu 2:2 doprowadził w zespole z Kiszkowa – Dawid Jerzewski pokonując bramkarza fary z 7-go metra po wcześniejszym dograniu jej w pole karne gości przez Sławomira Kasprzyka. Zwycięstwo i trzy punkty kiszkowianie zapewnili sobie w 88 minucie. Czwartego gola dla gospodarzy zdobył ponownie Dawid Jerzewski, pokonując bramkarza z Żydowa z 5-go metra po dograniu piłki przez Sławomira Kasprzyka. Ostatecznie w pojedynku derbowym szczebla powiatu gnieźnieńskego lepszymi okazali się piłkarze Wełnianki Kiszkowo, wygrywając mecz 3:2.
Teraz obie nasze drużyny czeka zasłużona przerwa urlopowa, po której obie drużyny przystąpią do przygotowań do nowego sezonu 2014/2015.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karrol Zdanowski, Piotr Talarczyk, Kamil Kupidura, Arnold Sądej, Maciej Lisiecki (70’ Maciej Zabierek)Dawid Jerzowski, Marcin Zamiara, Sławomir Kasprzak, Łukasz Górny, Mateusz Krawczyk, Robert Babrakowski (60’ Grzegorz Wysiecki).

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński, Bartosz Kaczmarek, Dawid Sowiński, Bartosz Wejerowski, Przemysław Różański, Marcin Szykowny, Maciej Nowicki, Marcin Wiśniewski, Krystian Małecki, Przemysław Gronek (46’ Szymon Olszewski), Michał Kasprzyk.

Wyniki ostatniej 22 kolejki - 21-22 czerwca
Avia Kamionki                 5-1     KSGB Manieczki
Lotnik-1997 Poznań      5-3     Kłos II Zaniemyśl
Meblorz Swarzędz          3-3     Jurand Koziegłowy
Phytopharm Klęka         6-0     GKS Gułtowy
Wełnianka Kiszkowo     3-2     Fara Pelikan Żydowo