Derby powiatu gnieźnieńskiego po raz drugi dla Fary Pelikan Żydowo!

2015-06-16

W sobotę 13 czerwca a nie jak było pierwotnie planowane dzień później w Żydowie, w ramach poznańskiej klasy B grupy 1. doszło na szczeblu tej klasy piłkarskiej w trwającym jeszcze sezonie 2014/2015 do derbów powiatu gnieźnieńskiego piłkarze z Żydowa wygrywając tamten mecz 5:1.

Przechodząc jednak do samej relacji spotkania rewanżowego w ramach przedostatniej 21 kolejki ligowej trwającego jeszcze sezonu 2014/2015 w Żydowie, pomiędzy miejscową Farą Pelikan a Wełnianką Kiszkowo. To gospodarze już w 8 minucie objęli prowadzenie 1:0 nad swoim rywalem. Po dograniu piłki w pole karne kiszkowian przez Macieja Nowickiego w górny róg bramki gości piłkę z najbliższej odległości skierował ją w zespole z Żydowa – Dawid Różewski. Kiszkowianie szansę na doprowadzenia do remisu zmarnowali w 20 minucie. Po faulu na Łukaszu Jałoszyńskim, którego w polu karnym zatrzymał nieprzepisowo bramkarz z Żydowa – Dariusz Giszczyński, rzut karny na korzyść gości podyktował sędzia prowadzący ten mecz. Do piłki oddalonej od bramki żydowian w odległości 11. metra podszedł Łukasz Górny. Uderzona piłka jednak przez Górnego zamiast wpaść do bramki trafiła w jej poprzeczkę przez co kiszkowianie nie zdobyli gola wyrównującego stan meczu. A że więcej bramek w pierwszej połowie już obie drużyny nie zdobyły, więc ta cześć sobotniego spotkania zakończyła się prowadzeniem żydowian w stosunku 1:0.

Po zmianie stron żydowianie zdobyli jeszcze jednego gola a było to w doliczonym czasie gry w 93 minucie, którym tym samym ustalili końcowy wynik meczu na 2:0. Gola na swoim koncie w drużynie z Żydowa zapisał Michał Kasprzyk, który po zagraniu piłki wzdłuż pola karnego w wykonaniu Tomasza Trzaskawki umieścił ją w bramce kiszkowian po strzale z 8. metra.  Jeśli chodzi o kiszkowian, to w 80 minucie mogli zdobyć gola kontaktowego. Na bramkę żydowian strzał z 40. metra oddał Robert Babrakowski, lecz piłka zamiast wpaść do bramki gospodarzy zatrzymała się na jej poprzeczce.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fary Peliakn Żydowo, która pokonała Wełniankę Kiszkowow stosunku 2:0.
Na koniec należy nadmienić iż zespół z Kiszkowa, kończył mecz w dziesiątkę gdyż w następstwie dwóch żółtych kartek czerwoną ujrzał Kamil Kupidura, który musiał opuścić plac gry.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dariusz Giszczyński, Bartosz Wejerowski, Przemysław Różański, Bartosz Kaczmarek, Krystian Małecki (30’ Sławomir Stefaniak), Maciej Nowicki, Dawid Małecki, Dawid Różewski (75’ Michał Kasprzyk), Mateusz Trzaskawka, Tomasz Trzaskawka, Przemysław Gronek (Krzysztof  Lewandowski)

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Bartłomiej Szmydke, Kamil Kupidura, Maciej Lisiecki (80’ Paweł Kujawski), Marek Raith, Mateusz Krawczyk, Łukasz Górny, Dawid Jeżewski, Szymon Burgiel, Sławomir Kasprzak , Łukasz Jałoszyński (75’ Robert Babrakowski)

Ostanie spotkanie w sezonie 2014/2015 oba zespoły z powiatu gnieźnieńskiego rozegrają 21 czerwca. Wełnianka Kiszkowo podejmować będzie o godzinie 14.00 Avie Kamionki a o tej samej godzinie Fara Pelikan Żydowo zagra na wyjeździe z zespołem Stelli II Luboń.

Wyniki 21kolejki - 13-14 czerwca

Avia Kamionki                3-1    Poznań FC

Fara Pelikan Żydowo    2-0    Wełnianka Kiszkowo

GKS Gułtowy                  2-9    Stella II Luboń

Phytopharm Klęka         4-1    Meblorz Swarzędz

Antares Zalasewo         1-4    Lotnik-1997 Poznań