Derby powiatu gnieźnieńskiego w klasie B grupy 1dla Fary Pelikan Żydowo

2014-11-10

W niedzielę 9 listopada w Kiszkowie w ramach dziesiątej kolejki ligowej rozgrywek poznańskiej klasy B grupy 1. doszło do spotkania w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego.

Tego dnia miejscowa Wełnianka, na własnym boisku podejmowała zespół Fary Pelikan Żydowo. Mimo że faworytem meczu byli podopieczni Piotra Wojnowskiego, to niestety musieli w tym pojedynku piłkarskim uznać wyższość Fary Pelikan Żydowo przegrywając z nią 5:1. Goście z Żydowa prowadzenie 1:0 w meczu objęli już w 9 minucie, Bramkarza gospodarzy Karola Zdanowskiego w zamieszaniu w polu bramkowym Wełnianki Kiszkowo pokonał Karol Niemczewski. Druga bramka, po której żydowianie prowadzili już 2:0 została zdobyta w 25 minucie. Po koronkowej akcji całej drużyny i asyście Macieja Nowickiego, golkipera z Kiszkowa tym razem uderzeniem z głowy z 7. metra pokonał Mateusz Trzaskawka. Po stracie drugiego gola kiszkowianie wprawdzie mieli dwie wyborne sytuacje do zmiany niekorzystnego wyniku. Jednakże żydowian w obu przypadkach od straty gola uratował słupek najpierw po uderzeniu piłki przez Mateusza Krawczyka w 40 minucie a następnie Łukasza Górnego, który próbował umieścić futbolówkę w bramce gości po uderzeniu jej z głowy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem gości z Żydowa.

O porażce zespołu z Kiszkowa w spotkaniu derbowym z Farą Pelikan Żydowo zadecydował druga część niedzielnego meczu, w której goście zdobyli trzy bramki przy jednej tylko straconej. Zaraz po wznowieniu gry w 50 minucie goście zdobyli trzecią bramkę. Autorem jej po dalekim wykopie piłki przez golkipera Dawida Sowińskiego w sytuacji sam na sam zdobył  Mateusz Trzaskawka.  Dziesięć minut później żydowianie prowadzili po zdobyciu kolejnego gola już 4:0. Na listę strzelców w drużynie prowadzonej przez Bogdana Kozłowskiego, po rocznej niemocy w zdobywaniu bramek dla swojej drużyny wpisał się Dawid Małecki, umieszczając piłkę w samym okienku bramki Kiszkowa po oddanym strzale z 25. metra. W 75 minucie gospodarze zdobyli gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie gości z Żydowa do 4:1. Golkipera przyjezdnych pokonał przy asyście Sławomira Kasprzaka pakując piłkę z 10.mera do bramki z Żydowa w zespole gospodarzy Szymon Burgiel. Ostatnie słowo jednak w tym pojedynku derbowym należało do piłkarzy z Żydowa, którzy w 86 minucie zdobyciem piątego gola ustalili wynik końcowy meczu na 5:1 dla Fary Pelikan Żydowo. Gola  z 9.metra zdobył Mateusz Trzaskawka, który tym samym w niedzielnym meczu w Kiskowie ustrzelił przysłowiowego hat-tricka.

Skład Wełnianki Kiszkowo: Karol Zdanowski, Piotr Talarczyk, Arnold Sądej, Cezary Dąbrowski (60’ Maciej Lisiecki), Kamil Zarzycki, Marcin Zamiara, Mateusz Krawczyk, Szymon Burgiel, Łukasz Górny (65’ Maciej zabierek), Sławomir Kasprzak, Łukasz Jałoszyński (75’ Bartłomiej Szmitke)

Skład Fary Pelikan Żydowo: Dawid Sowiński, Bartosz Gładki, Bartosz Kaczmarek, Przemysław Różański, Krystian Małecki, Marcin Szykowny, Maciej Nowicki, Dawid Małecki, mateusz Trzaskawka, Karol Niemczewski, Przemysław Gronek (60’ Grzegorz Malak)

Teraz oba zespoły czekają ostatnie spotkania przed zakończeniem rundy jesiennej sezonu 2014/2015 w poznańskiej klasie B grupy 1, która planowana jest na niedzielę 16 listopada. I tak Wełnianka Kiszkowo rozegra jeszcze dwa mecze najbliższy we wtorek 11 listopada, który będzie meczem zaległym z pierwszej kolejki. Przeciwnikiem kiszkowian tego dnia na własnym boisku będzie drużyna FC Poznań, początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 11.00. Następnie w niedzielę 16 listopada kiszkowianie udadzą się na wyjazd gdzie o 14.00 zmierzą się z zespołem AVI I Kamionki. Z kolei żydowianie ostatni mecz w rundzie jesiennej rozegrają u siebie podejmując o godzinie 14.00 KS Szczytniki/Stella II Luboń.

Wyniki 10 kolejki - 8-9 listopada
Poznań FC                      3-0     Avia Kamionki
Wełnianka Kiszkowo     1-5     Fara Pelikan Żydowo
Stella II Luboń              10-2     GKS Gułtowy
Meblorz Swarzędz         1-3     Phytopharm Klęka
Lotnik-1997 Poznań     4-1     Antares Zalasewo
KSGB Manieczki           1-0     Kłos II Zaniemyśl