Derby wyraźnie dla juniorów młodszych Mieszka-Carbon Gniezno

2014-05-12

W samo południe 11 maja na boisku przy ulicy Strumykowej, w ramach czwartej kolejki rundy wiosennej doszło w Gnieźnie, do spotkania derbowego. Tego dnia zespół juniorów młodszych Mieszka-Carbon Gniezno podejmowała swoich rówieśników z drużyny KS Gniezno. Spotkanie, które miał dość ciekawy przebieg zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem młodych mieszkowców w stosunku 3:0.

Zespół juniorów młodszych Mieszka-Carbon Gniezno, prowadzenie 1:0 w meczu derbowym objął w 12 minucie. Podyktowany rzut karny po wcześniejszym faulu na Kacprze Kiełpińskim na bramkę zamienił Michał Kaczmarek. Mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji do zdobycia bramek przez oba zespoły pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem zespolu Mieszka-Carbon Gniezno. Po zmianie stron w niedzielnym meczu zostały zdobyte jeszcze dwie bramki, które zostały zapisane na koncie zespołu juniorów młodszych Mieszka-Carbon Gniezno. W 41 minucie prowadzenie na 2:0 dla mieszkowców podwyższył w sytuacji sam na sam z golkiperem KS Gniezno – Jakubem Połatyńskim w zespole prowadzonym przez Dariusza Kuryło pomocnik biało-niebieskich Kacper Kiełpiński. Wynik końcowy meczu na 3:0 ustalił natomiast w drużynie Mieszka-Carbon w 70 minucie Dawid Urbaniak, pokonując bramkarza KS Gniezno strzałem z głowy z 5-tego metra po wcześniejszej asyście w wykonaniu Kamila Walczaka. Jeśli chodzi o zespół KS Gniezno, to w drugiej połowie podopieczni Roberta Cieślewicza, mimo że starali się nie stworzyli sobie dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobycia bramki honorowej.

Składa juniorów młodszych Mieszka-Carbon: Mikołaj Miczyński, Marek Sanok, Michał Kaczmarek, Radek Frąckowiak, Sebastian Warasiński, Kacper Kiełpiński, Jakub Ciesielski, Mikołaj Danielkewicz, Dawid Urbaniak, Adrian Jankowski, Eryk Śliwiński – rezerwowi Kamil Walczak, Eryk Franczak, Jakub Miętkiewicz

Skład juniora młodszego KS Gniezno: Jakub Połatyński, Mikołaj Lewandowski, Mikołaj Stoiński, Dawid Połatyński, Jakub Kolasiński, Adam Karmoliński, Przemysław Kilichowski, Mateusz Franczuszkiewicz, Kacper Woźny, Kacper Serwatka, Paweł Siwka – rezerwowi Damian Sroczyński, Daniel Klesse, Jakub Melkowski, Patryk Jarzyński.