Derby wyraźnie dla Startu

2014-04-13

Na inaugurację rundy wiosennej rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn w Gnieźnie doszło do meczu derbowego pomiędzy Stellą, a Startem 1954. W sobotę, 12 kwietnia na stadionie im. Alfonsa Flinika faworytami byli czerwono-czarni. I rzeczywiście podopieczni Jakuba Stranza potwierdzili dominację wygrywając okazale - różnicą czterech bramek.

Pierwsi prowadzenie objęli jednak gospodarze po wykorzystanym w 5. minucie przez Marcina Lewartowskiego karnym strzale rożnym. Dziesięć minut później wyrównał Michał Kasprzyk, a po chwili krótki róg na bramkę dla Startu zamienił Błażej Zieliński. W 18. minucie na 1:3 podwyższył Mateusz Ciężki, a czwartego gola dla gości zdobył dziewięć minut później Paweł Tubacki. Tuż przed przerwą rozmiary prowadzenia czerwono-czarnych zmniejszył Dawid Kowalski i po pierwszej połowie było 2:4. Na początku drugiej odsłony spotkania startowcy nadal mieli przewagę optyczną i dokumentowali ją sukcesywnie kolejnymi trafieniami. Dwie bramki uzupełniając hat tricka zdobył Paweł Tubacki,  w 57. minucie Mariusz Gromadzki wykorzystał karny strzał, a cztery minuty później Marcin Grotowski zdobył ósmego gola dla Startu rehabilitując się za niewykorzystanie rzutu karnego podyktowanego w 40. minucie spotkania. Gospodarze na trafienia startowców odpowiedzieli skutecznie tylko dwukrotnie. W 50. minucie Hubert Grotowski zakończył celnym uderzeniem karny strzał rożny, a wynik meczu na 4:8 ustalił w ostatnich sekundach  Damian Jarzembowski.