Diament Gniezno z workiem medali na Mistrzostwach Wielkopolski w triathlonie

2017-09-04

W pierwszą niedzielę września zawodnicy GTT Maciejka Diament GOSiR Gniezno udali się do Śremu ,gdzie w ramach zawodów z cyklu Greatman Trilogy odbyły się Mistrzostwa Wielopolski na dystansie 1/10 IM,czyli super sprincie.

Do rywalizacji przystąpiło 176 zawodników w różnych  kategoriach wiekowych. W klasyfikacji OPEN drugie miejsce zajął Łukasz Kobyłecki,tym samym zdobywając tytuł v-ce Mistrza Wielkopolski. Piąty dobiegł Eryk Szuba, który po nieporozumieniu w strefie zmian stracił cenne sekundy,tym samym tracąc szanse na pozycje medalowe. Drugą kobietą na mecie (OPEN) była Izabela Bąkowska,zdobywając w ten sposób tytuł Mistrza Wielkopolski w kategorii K16. Trzecie miejsce w OPEN kobiet i tytuł v-ce Mistrzyni Wielkopolski w K20 przypadło Oldze Masłowskiej. Brązową medalistką w kategorii K16 została Agata Zachwieja (5mOPEN kobiet).  Pozostałe miejsca naszych zawodników: Hubert Klimacki (13m/M20),Jeremi Herwarth (16m/M20),Szymon Strzyżewski (19m/M20).

Przy okazji imprezy głównej przeprowadzone zostały zawody duathlonowe GREATKIDS  dla młodszych kategorii wiekowych (bieg/rower/bieg). W kategorii KIDS4 (13-15 lat) po bardzo zaciętej walce II miejsce zajął Bartosz Majorczyk, czwarty był Jonasz Gleba, natomiast szósty Franciszek Leśny. W kategorii KIDS3 (10-12 lat) drugie miejsce dla Macieja Tomczaka,trzecie dla Jakuba Budzyńskiego. Wśród dziewcząt KIDS3 zdecydowanie wygrała Klaudia Tomaszewska,natomiast czwarte miejsce przypadło Anastazji Furtak. Gratulujemy !!!

Obecnie na gnieźnieńskim basenie trwa przerwa technologiczna,ale już pod koniec września zapraszamy chętne dzieci w wieku od 6 do 12 lat (wraz z rodzicami) na nabór do sekcji pływackiej w klubie GTT Maciejka Diament Gosir Gniezno. Szczegółowe informacje u trenerów : Piotr Śmigórski tel.504038188 oraz Rafał Szymański tel.784074594.  Zapraszamy!!!