Dlaczego buty Adidas Originals są takie wyjątkowe?

2018-01-02

Gdy myślimy o butach sportowych zaraz w naszej głowie pojawia się hasło Adidas. Dla Polaków Adidas nie jest tylko firmą, która zajmuje się produkowaniem butów o przeznaczeniu sportowym, jest czymś znacznie więcej.

Przyjęło się, że od globalnego producenta butów nazywamy wszystkie buty sportowe. Polskie "adidasy" tak głęboko weszły w naszą kulturę, iż wygodne obuwie dedykowane aktywności fizycznej trudno nam nazywać inaczej. Jednak, czy przyszło Wam kiedyś do głowy dlaczego to właśnie "adidasy" weszły do naszego kanonu, a nie np. "najkacze"? Skąd buty adidas czerpią swoją wyjątkowość i dlaczego są tak cenione?
 
Zacznijmy jednak od początku...
 
Historia marki Adidas zaczyna się w pierwszej połowie lat 20 ubiegłego wieku. Wtedy to, jeden z braci Dassler wpadł na pomysł stworzenia firmy z wygodnym obuwiem i oryginalną odzieżą sportową. Jej nazwa powstała od pierwszych liter jego imienia i nazwiska. Z początku Adidas tworzył ubrania i odzież dla żołnierzy Wehrmahtu. Takie było ówczesne zapotrzebowanie. Marka specjalizowała się zatem w produkcie typowo militarnym, który miał na celu zwiększyć komfort służących jej ojczyźnie mężom. Produkcja dla wojska zawsze wiązała się z nowymi technologiami i wysoką jakością, dlatego nie dziwi fakt, że artykuły marki Adidas swoimi pomysłami i innowacyjnością zachwycają do dzisiaj.
 
Prawdziwą popularność Adidas zdobył jednak nie produkując buty i odzież dla wojska, a dla sportowców. Marka została poproszona o zaprojektowanie obuwia dla reprezentacji Niemiec i Stanów Zjednoczonych na olimpiadę w 1936 roku. Ten czas był dla niej przełomowy. W związku z różnicą zdań, jaka poróżniła braci Dassler, z Adidas wyodrębnił się osobny twór, który funkcjonuje po dziś dzień pod nazwą Puma. Buty Adidas są dziś znane na całym świecie i noszone nie tylko przez gwiazdy sportu, ale przede wszystkim zwykłych ludzi.
 
Adidas Originals i legendarne logo
 
To właśnie w okolicach olimpiady w '36 roku narodziło się również legendarne logo marki. Słynna koniczynka mająca na celu podkreślenie przywiązania firmy do igrzysk olimpijskich, a także jej sportowy charakter. Nie bez znaczenia są również owe 3 paski, które charakteryzowały i wyróżniają do dzisiaj produkty marki. Symbolizują one zjednoczenie 3 kontynentów. Dziś koniczynka występuje na odzieży i obuwiu marki Adidas Originals, której projekty nawiązują do dawnych konstrukcji i wykorzystują współczesne technologie.
 
Adidas Originals współcześnie
 
Obecnie obuwie Adidas Originals doskonale pasuje praktycznie do każdej stylizacji. Będzie ono świetne zarówno na co dzień, jak i od przysłowiowego "święta". Buty marki podkreślają charakter noszącego i dodają całemu outfitowi odrobinę designerskiego sznytu. Każdy może poczuć się w nich wyjątkowo. Nic więc dziwnego, że to właśnie Adidas Originals są tak chętnie wybierane przez gwiazdy i sportowców na całym świecie, które ochoczo sygnują je swoim nazwiskiem.
 
Projekty Adidas Originals stanowią połączenie kultowych pomysłów z lat 40 ubiegłego wieku i nowoczesnego wzornictwa i technologii. Kolekcje obuwia z serii Originals stylizowane są na retro i oldschool, jednak możemy w nich znaleźć również te nawiązujące do współczesnej mody. Dzięki użyciu sprawdzonych rozwiązań buty Adidas Originals cieszą się niezrównaną popularnością, a ich design i funkcjonalność hipnotyzuje kolejne pokolenia.
 
Buty Adidas Originals są wykonywane ze skóry, która - jak wiadomo - jest materiałem, który najlepiej sprawdza się na stopach. Obuwie idealnie dopasowuje się do użytkownika i zapewnia mu wygodę noszenia. Nie sposób nie wspomnieć również o ich funkcjonalności - skóra przepuszcza powietrze, przez co nawet podczas długich godzin spędzonych w butach, nie odczujemy dyskomfortu noszenia obuwia.
 
Wśród najpopularniejszych modeli marki znajdziemy:
Adidas Originals Forum,
Adidas Originals Swift Run,
Adidas OriginalsTubularInvader i wiele innych.
 
Obuwie marki Adidas Originals możemy kupić w sklepie internetowym allsport.pl, gdzie czeka na nas blisko ponad 150 różnych modeli lifestylowych.
 

Artykuł Sponsorowany
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,dlaczego-buty-adidas-originals-sa-takie-wyjatkowe.html