Długi weekend hokeistów - porażka i wygrana Stelli

2017-01-09

Po świąteczno-noworocznej przerwie na parkiety powrócili hokeiści rywalizujący w halowych mistrzostwach Polski seniorów. Zespół Stelli Gniezno najpierw podejmował obrońcę mistrzowskiego tytułu przegrywając zgodnie z przewidywaniami, ale w sobotę pokonał Siemianowiczankę i zagra w barażach o awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski

W piątek, 6 stycznia, stelliści  podejmowali w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego obrońcę tytułu - Grunwald Poznań. Goście byli faworytem tego pojedynku i już do przerwy strzelili gnieźnianom siedem bramek nie tracąc żadnej. Wojskowi jeszcze skuteczniejsi byli w drugiej połowie zdobywając kolejnych dwanaście goli, a stelliści odpowiedzieli dwoma trafieniami i ostatecznie mecz zakończył się wysoką porażką podopiecznych Rafała Grotowskiego 2:19. Sześć bramek dla Grunwaldu zdobył Artur Mikuła, po cztery - Mateusz Hulbój i Waldemar Rataj, trzy - Paweł Bratkowski, a po jednej bracia Michał i Mateusz  Poltaszewscy. Dla Stelli po jednym trafieniu zaliczyli Robert Grotowski i Marcin Lewartowski.

W sobotę, 7 stycznia, stelliści  podejmowali w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego drużynę Siemianowiczanki Siemianowice Śląskie. To spotkanie faktycznie decydowało o tym, czy gnieźnianie zagrają w barażach o awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski. Mecz był bardzo wyrównany. Do przerwy gnieźnianie prowadzili 4:3. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania było 7:7. Końcówka meczu należała już jednak do stellistów, którzy w ciągu niespełna piętnastu minut zdobyli cztery bramki, a goście odpowiedzieli zaledwie jednym trafieniem i ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną gnieźnian 11:8. Bramki dla Stelli zdobyli: Robert Grotowski - 4, Dawid Kowalski - 3, Hubert Grotowski - 2, Marcin Lewartowski i Damian Jarzembowski po 1. W zespole gości na listę strzelców wpisali się: Damian Just - 4, Łukasz Orzeł - 2, Kami Gryma i Wojciech Cholewa po 1.

W innym meczu  grupy A Polonia Środa Wielkopolska przegrała z Siemianowiczanką Siemianowice Śląskie  3:4 i dzięki temu stelliści zagrają w barażach o awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski. Ich rywalem będzie inny zespół gnieźnieński - Start 1954.