Długo wyczekiwane zwycięstwo Zjednoczonych Trzemeszno

2018-11-06

W sobotnie popołudnie 3 listopada Zjednoczeni Trzemeszno podejmowali Pogoń Nowe Skalmierzyce, która zajmowała wysokie 5 miejsce w IV-ligowej tabeli. Mimo to, po pięciu porażkach z rzędu Zjednoczeni w końcu wstali z kolan i pokonali rywali 3:0.

Był to mecz walki z obu stron ale to w szeregach naszego zespołu było widać większe zaangażowanie związane z chęcią zmazania plamy z kilku poprzednich spotkań. Pierwszą sytuację nasi zawodnicy mieli już w 4 minucie ale nie potrafili jej wykorzystać. Przez większą część pierwszej połowy mecz był bardzo wyrównany z okazjami po obu stronach. Ani trzemesznianie, ani piłkarze z Nowych Skalmierzyc nie potrafili jednak wykorzystać swoich szans. Na uwagę zasługuje też dobra postawa tego dnia w bramce Zjednoczonych Tomasza Wachowiaka, który kilkukrotnie bronił groźne strzały gości. Do przerwy było bezbramkowo ale już w pierwszej akcji doskonałej okazji do wyjścia na prowadzenie nie wykorzystali zawodnicy Pogoni. To się na nich zemściło, gdyż w odpowiedzi, chwilę później Mateusz Kaczor doskonałym podaniem uruchomił Kamila Wysockiego, który minął bramkarza Pogoni i umieścił piłkę w pustej bramce wyprowadzając naszą drużynę na prowadzenie. Później inicjatywę przejęli goście, a Zjednoczeni wyczekiwali na swoją okazję. Było kilka groźnych sytuacji przyjezdnych ale można powiedzieć, że szczęście w końcu dopisywało trzemesznianom. Cierpliwość się opłaciła, gdyż wyraźnie dążący do wyrównania goście nadziewali się na coraz groźniejsze kontry, a po jednej z nich faulowany w polu karnym był Błażej Matysiak. Sędzia wskazał na 11-metr, a rzut karny na bramkę zamienił ponownie Wysocki. Była to już 90 minuta więc zwycięstwo było już bardzo blisko. Konsekwencja nagrodziła zawodników z Trzemeszna jeszcze raz. W 92 minucie kolejna groźna kontra i pierwszą bramkę w barwach Zjednoczonych strzelił Mateusz Kaczor ustalając wynik meczu na 3:0. Było to bardzo potrzebne zwycięstwo, które mamy nadzieję podniesie morale naszych piłkarzy i zaczną oni zdobywać potrzebne punkty znacznie częściej niż w ostatnim czasie.

Kolejne spotkanie w sobotę 10 listopada zapowiada się jednak piekielnie ciężko. Zawodnicy z Trzemeszna wyjeżdżają bowiem do lidera IV-ligowych rozgrywek - Lubuszanina Trzcianki. Początek sobotniego meczu o 13:00.

Zjednoczeni Trzemeszno - Pogoń Nowe Skalmierzyce 3:0 (0:0)

Bramki dla Zjednoczonych: Kamil Wysocki 47', 90' (karny), Mateusz Kaczor 90'+2

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Tomasz Wachowiak, Michał Kachniarz (c), Robert Pepliński, Hubert Siwa, Bartosz Andrzejewski (63' Dawid Ciążyński), Daniel Szymański, Adam Niedzielski (72' Szymon Meller), Kamil Wysocki (90' Michał Wiśniewski, Krzysztof Chojnacki (80' Błażej Matysiak), Mateusz Kaczor, Wojciech Durski. Ponadto w rezerwie: Szymon Menz, Kacper Serwatka, Bartosz Czarnecki