Do pełni szczęścia Zjednoczonym Trzemeszno zabrakło kilka minut

2023-03-27

Po efektownej wygranej Zjednoczonych Trzemeszno u siebie tydzień temu, w sobotę 25 marca wicelider klasy okręgowej Red Box gr. 3, udali się do Sompolna, 4 siły tej ligi na kolejne spotkanie rundy wiosennej.

Piłkarze i trenerzy obu klubów podkreślali, że to jeden z tych meczów "o 6 punktów". Początek spotkania to obopólne badanie się drużyn, dużo walki w środku pola. Mecz idealnie zaczął się dla drużyny z Trzemeszna. W 6 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Kamila Wysockiego, w zamieszaniu pod bramką kapitan Marcin Nowak wyprowadził zespół na prowadzenie. W 12 minucie szybkie wyprowadzenie piłki, po dośrodkowaniu Sebastiana Ferenca w pole karne, zabrakło centymetrów Bartkowi Czarneckiemu na podwyższenie wyniku. W 36 minucie znów ładna akcja całej drużyny z Trzemeszna zakończona strzałem Michała Móla, który broni bramkarz gospodarzy, poprawia Sebastian Baran, niestety minimalnie obok bramki. Ostatnie kilka minut pierwszej połowy to napór gospodarzy, którzy kilkakrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez golkipera Zjednoczonych - Andriia Hariachyia. Lecz wynik utrzymał się do końca i Zjednoczeni Trzemeszno na przerwę schodzili prowadząc 1:0.

Druga połowa to kolejne akcje, walka w środku boiska, ale gra fair play. W 65 min kolejna niewykorzystana sytuacja trzemesznian sam na sam z bramkarzem przez Kamila Wysockiego. Nie minęło kilka minut i podobnej sytuacji nie wykorzystuje Michał Mól. Warte wspomnienia jest jeszcze bramka strzelona przez Mateusza Brauzę, niestety sędzia odgwizdał spalonego.
I gdy wydawało się, że zespół trenera Stefańskiego dowiezie do końca meczu zwycięski wynik, w doliczonym czasie gry w zamieszaniu pod bramką, jeden z zawodników Zjednoczonych sfaulował zawodnika gospodarzy. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Pewnie w prawy narożnik bramki strzelił Adam Oblizajek, który ustalił wynik meczu na 1:1.
Jeszcze w ostatnich minutach Szymon Lubiński bezpośrednio z rzutu wolnego minimalnie strzelił obok bramki.
Szkoda straconych punktów w ostatnich minutach meczu, ale należy szanować zdobyty punkt na trudnym terenie w Sompolnie.

Za tydzień okazja do przypisania kolejnych punktów przez Zjednoczonych Trzemeszno. W sobotę 1 kwietnia o godzinie 16.00 drużyna z Trzemesznia w meczu 18 kolejki podejmie ekipę Kasztelanii Brudzew.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Hariachyia, Ferenc, Jackowiak, Nowak, Wegner, Czarnecki, Walerjańczyk, Siwa, Baran, Wysocki, Mól

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
10.  Orzeł Grzegorzew 17 20 5 5 7 29-30 3 0 5 15-15 2 5 2 14-15 1 3 1 0 0 5-1
11.  Strażak Licheń Stary 17 20 6 2 9 27-49 4 2 3 16-22 2 0 6 11-27 1 0 0 0 1 1-5
12.  CKS Zbiersk 17 19 6 1 10 33-35 5 0 3 22-11 1 1 7 11-24 1 3 1 0 0 5-4
13.  Kasztelania Brudzew 17 19 5 4 8 41-36 2 2 5 23-19 3 2 3 18-17 1 0 0 0 1 4-5
14.  Baszta Przedecz 17 10 2 4 11 18-41 2 2 4 13-16 0 2 7 5-25
15.  Vitcovia Witkowo 17 7 1 4 12 18-49 1 3 4 10-17 0 1 8 8-32 1 3 1 0 0 5-0
16.  Wilki Wilczyn 17 7 2 1 14 21-102 1 1 6 12-50 1 0 8 9-52 1 0 0 0 1 0-5