Do Sulejówka po zachowanie szans na pierwszoligowy byt

2021-04-16

W najbliższy weekend rozegrana zostanie ostatnia kolejka spotkań sezonu 2020/2021 w I lidze futsalu. Zespół Klubu Sportowego Grinbud Gniezno wyjedzie w sobotę, 17 kwietnia, do Sulejówka, gdzie będzie podejmowany przez tamtejszą Victorię. 2 grudnia, z Victorią Sulejówek. Spotkanie rozegrane w hali GOSiR przy ul. Sportowej było emocjonujące i wyrównane. Gnieźnianie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 4:4.

Spotkanie rozegrane zostanie w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Idzikowskiego. Początek o g. 16. Stawką meczu dla obu drużyn jest zachowanie nadziei na utrzymanie w pierwszoligowych rozgrywkach, co może stać się realne w przypadku zajęcia 12. miejsca w klasyfikacji końcowej. Gnieźnianie z dorobkiem 14 punktów są właśnie na tej pozycji, ale za ich plecami ze stratą punktu znajduje się ekipa Futsalu Szczecin, a o 2 punkty mniej ma właśnie najbliższy rywal gnieźnian z urokliwej podwarszawskiej miejscowości. Zwycięstwo w Sulejówku da biało-czerwonym nadzieje na utrzymanie. Porażka te nadzieje odbierze. Wystarczającym może okazać się remis, ale pod warunkiem, że Orlik Mosina, z którym gnieźnianie przegrali ostatnio 2:7, nie da się pokonać drużynie Futsalu Szczecin.
Gnieźnianie mają więc spore szanse i dużo zależy tylko od nich. Pierwszy mecz z Victorią rozegrany 12 grudnia w Gnieźnie był emocjonujący i wyrównany. Gnieźnianie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 4:4. Dwie bramki dla KS zdobył w tym meczu Marcin Greser, a po jednej  Adam Heliasz i Oktawian Solecki. Dla Victorii dwukrotnie trafił  Michał Madej, a po jednym golu zdobyli: Daniel Matwiejczyk i Jakub Piotrzkowicz. Rewanż zapowiada się równie emocjonująco.

 

 

Bezpośrednią relację z tego meczu przeprowadzi Radio Gniezno - 104,3 FM

 

 

Radosław Kossakowski + foto

 

PS. Zespół KS Grinbud Gniezno jedzie do Sulejówka na twardy bój, ale trzyma też kciuki za sympatyczną trenerkę drużyny Victorii - Zuzannę Nikisz, która podczas jednego z treningów drużyny AZS UW Warszawa (gdzie jest także grającą trenerką) doznała zerwania ścięgna Achillesa lewej nogi. Naszych czytelników zachęcamy do wsparcia jej żmudnej rehabilitacji.

 

 

Pomóc można tutaj:

 

https://zrzutka.pl/pilkarski-lot-ku-zdrowiu-operacja-i-rehabilitacja-sciegna-achillesa

 

 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,do-sulejowka-po-zachowanie-szans-na-pierwszoligowy-byt.html