Dobra inauguracja sezonu Gtt Diament Maciejka Diament

2018-03-19

W niedzielę 18 marca w Poznaniu odbyły się zawody cyklu Grand Prix Polski w aquathlonie poscigowym.

Pomimo mroźnej , choć słonecznej aury frekwencja dopisała i do rywalizacji przystąpiło  blisko 200 zawodników z Warszawy,Szczecina,Bydgoszczy, Iławy,Poznania, Głogowa i oczywiście Gniezna.Dla zawodników Gtt Maciejka Diament  była to okazja do sprawdzenia aktualnej dyspozycji pływacko- biegowej,dla niektórych pierwszy debiut startowy. Młodzież Diamentu Gniezno pokazała się z bardzo dobrej strony stając trzykrotnie na podium. Maciej Tomczak z najlepszym czasem pływania  i drugim czasem biegu zdecydowanie wygrał kategorie M12(200m pływania/1 km biegu) ,Kuba Budzyński był 8.Wsrod dziewczat K12 Klaudia Tomaszewska zajęła 3 miejsce,Zuza Szymiczek -7,Karina Ślugajska-10,a Maja Budzyńska 12. Nasz debiutujący najmłodszy zawodnik Michał Dąbrowski wygrał kategorię M10, Weronika Tomczak ukończyła wyścig na 5 miejscu . W mocno obsadzonej kategorii młodzika (400plywanie/2km bieg) Bartosz Majorczyk był 5,Jonasz Gleba- 6, Artur Kozłowski -8,Adam Bogdziewicz -12,Franciszek Leśny-13,Adam Bieliński -19.
Nasz najbardziej doświadczony zawodnik Eryk Szuba w kategorii open zajął 4 miejsce na dystansie 800 m pływania i 5 km biegu. Niestety choroba wykluczyła ze startu naszą najbardziej utytułowaną zawodniczkę Olgę Masłowską.

Już za tydzień ekipa Gtt Maciejka Diament startuje w kolejnych zawodach aquathlonowych  w Szczecinie.