Dobre występy młodych tenisistów stołowych Stelli Niechan Gniezno

2019-02-03

Pingpongowa karuzela zawodów w pełni sezonu. W weekend rozgrywano turnieje indywidualne z cyklu Grand Prix Wielkopolski.

W sobotę 2 lutego w Czempiniu na starcie stanęło osiemdziesięcioro młodzików. Dobry występ zaliczył jedenastoletni Patryk Król zdobywając w tej stawce piąte miejsce. Patryk pokonał najpierw Kacpra Paula e Śmigla 3:0, potem Jakuba Wachowiaka z Czempinia 3:0, następnie po ładnym pojedynku zwyciężył odwiecznego rywala Wiktora Puciłowskiego z Łobzonki Wyrzysk 3:1 i uległ dopiero w półfinale późniejszemu zwycięzcy Wojciechowi Lemieszce 0:3. Potem przegrał z zawodnikiem Polonii Śmigiel Bartoszem Ludwiczakiem i wygrał z Antonim Frąckowiakiem z Kobylina3:2.  Trzeba podkreślić, iż Patryk rywalizował ze starszymi od siebie kolegami. Siedemnaste miejsce zajął Błażej Jaros. Nie udał się start Zuzannie Jasieckiej , która wśród dziewcząt zajęła jedenaste miejsce, choć możliwości były znacznie większe.

W niedzielę 3 lutego  natomiast w Krzyżu Wielkopolskim walczyli juniorzy. Świetnie zaprezentowała się Zuzanna Lewandowska zajmując drugie miejsce. Tu też trzeba podkreślić iż Zuzia rywalizowała ze starszymi od siebie zawodniczkami.  W pierwszym meczu Zuzia pokonała Natalię Tafelską z UKS Czternastka Poznań 3:0, następnie Maję Majdecką z Chrobry Gizałki 3:0 , Maję Zielińską z LKTS Luboń 3:1 i uległa dopiero w finale Aleksandrze Nowak 2:3.
Był to dobry występ podopiecznych trenerów: Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera. Widać było na tych zawodach efekty ciężkiej pracy podczas zgrupowania Kadry Wojewódzkiej Młodzików i Juniorów, który odbywał się podczas zimowych ferii szkolnych w Luboniu.