Dobre występy zawodników Husarza Janowie Lubelskim i Osielsku

2022-11-07

W miniony weekend 5-6 listopada reprezentanci Klubu Sportowego Husarz Gniezno wystartowali w dwóch imprezach sportowych.

W Janowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. W zmaganiach wzięło udział 210 zawodników z 47 klubów. Pierwszą Stolicę Polski -w kategorii wagowej 57 kg - reprezentował Dominik Dynaryński, który wywalczył 5 miejsce. Dominik Dynaryński po trzech imponujących walkach, wygranych przez położenie swoich przeciwników, miał olbrzymią szansę wejścia do finału głównego o 1 miejsce. Niestety po zaciętej walce uległ Dawidowi Hawrylukowi z Chełma. W małym finale o 3 miejsce (po również bardzo imponującym pojedynku) uznać musiał wyższość Dawida Kaciniela z Agrosu Żary.

Z kolei w Osielsku odbył się VII Ogólnopolski Turniej w zapasach w stylu wolnym, w którym wzięło udział ponad 130 sportowców z ponad 20 klubów. W kategorii wagowej 36 kg złoty medal wywalczyła gnieźnianka - Matylda Dziadoszek, która w walce finałowej wygrała na punkty (4-1) z Karoliną Gwóźdź z MLUKS Karlino. Sukces Matyldy jest tym większy, że  pierwszy raz pokonała utytułowaną koleżankę z Karlina.