Dobry początek roku - wygrane 3 z 4 meczów i walczymy o PLAY Off- mecz z Biofarm Basket Suchy Las już 21 stycznia 2017

2017-01-19

Po dobrym starcie Nowego Roku i dwóch wygranych z zespołami Asseco i Tarnovii naszych zawodników czekały dwa wyjazdowe spotkania. Z ostatnich 4 meczy wygraliśmy 3 i to powoduje, że jesteśmy w walce o Play off.

Po niedzielnej porażce w Goleniowie, wczoraj czyli w środę 18stycznia   koszykarzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno  czekało kolejne spotkanie wyjazdowe. Gnieźnianie udali się do Poznania na derbowe spotkanie z tamtejszym AZS Politechnika Poznańska. W głowach koszykarze z Pierwszej Stolicy Polski mieli jeszcze traumatyczne wspomnienia z drugiej odsłony meczu w Goleniowie, gdzie roztrwonili przewagę 16 oczek z pierwszej połowy...Historia lubi się powtarzać, po pierwszych dwóch kwartach derbowe pojedynku, ponownie gnieźnianie schodzili do szatni z przewagą 16 punktów, prowadząc w stosunku 23-39. Tym razem jednak nasi koszykarze utrzymali koncentrację w trzeciej kwarcie, zwyciężając ją 27-8 i wiadome było już, że dwa punkty pojadą do Pierwszej Stolicy. Czwarta kwarta to gra o honor gospodarzy, którzy zwyciężyli ostatnią odsłonę 27-16.Ostatecznie zespół Sklep Polski MKK Gniezno,  pokonał akademików 82-58 i jest nadal w grze o upragnione play-off.