Dobry start Diamentu Gniezno podczas Triathlonu Lwa

2018-06-13

W miniony weekend ekipa Diamentu Maciejka Gniezno zawitała do Lusowa, gdzie jak co roku wzięła udział w Triathlonie Lwa.

Młodzi zawodnicy z Gniezna zdominowali starty młodzieżowe stając na podium w każdej kategorii wiekowej. W wyścigu aquathlonu dziewcząt K10 zwyciężyła  Pawlicka Dobrochna ,a tuż za nią z tym samym czasem dobiegła Wanessa Sierakowska,piąta była Karina Ślugajska. W starszej grupie K12 Klaudia Tomaszewska zajęła drugie miejsce, natomiast wśród chłopców M12 zdecydowanie wygrał Maciej Tomczak,natomiast Kuba Budzyński był piąty. Młodzicy tym razem rywalizowali w aquathlonie na dystansie 400m pływania i 2 km biegu. Pierwszy z wody wyszedł Bartosz Majorczyk, niestety błąd na trasie biegowej kosztował go cenne sekundy i ostatecznie miejsce poza podium. Finalnie po zaciętym finiszu  Jonasz Gleba zajmuje 2 miejsce, Franciszek Leśny jest trzeci, Bartosz Majorczyk czwarty,natomiast Adam Bieliński kończy na 5 miejscu. 
 
Na dystansie 1/8 IM w stawce blisko 300 zawodników Agata Zachwieja zajęła bardzo dobre 4 miejsce OPEN, a 1 w  kategorii K20. Na uwagę zasługuje fakt,że nasza 17-letnia  Agata była również najmłodszą zawodniczką  całej stawce. Wśród mężczyzn M20 Eryk Szuba jest 9 , Maciek Matusz 33, natomiast Tomasz Gleba kończy jako 9 zawodnik M40.
 
Już w najbliższą niedzielę zawodnicy GTT Maciejka Diament Gniezno będą  rywalizować w  kolejnych zawodach  Pucharu Polski w Lipianach.
 
Piotr Śmigórski + foto 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,dobry-start-diamentu-gniezno-podczas-triathlonu-lwa.html