Dobry występ GKR Tytan Gniezno I miejsce na podium w IV Turnieju Mistrzostw Polski Rugby 7 W Olsztynku

2018-05-04

Gnieźnieńscy rugbiści wywalczyli brązowy medal w IV turnieju Mistrzostw Polski Rugby 7, który odbył się 1 maja w odległym Olsztynku.

GKR Tytan Gniezno w pierwszym turnieju MP w rundzie wiosennej został rozstawiony na trzeciej pozycji i trafił do grupy z RC Lechia Gdańsk oraz Kaskada Szczecin Rugby Klub. Pierwszą potyczkę po wyrównanym pojedynku z Kaskadą gnieźnianie rozstrzygnęli na swoją korzyść wygrywając 26:12. Po krótkim odpoczynku tytani stanęli do pojedynku z v-ce mistrzem Polski RC Lechią Gdańsk, przegrywając 12:22. W półfinale mimo mocno postawionego oporu mistrzom Polski zza między to Posnania Rugby Club wyraźnie wygrała mecz o wejście do finału rozgrywek w Olsztynku 7:31, a później zwyciężyła w finale turniej deklasując RC Lechię Gdańsk 40:12. GKR Tytan Gniezno po bardzo dobrym spotkaniu zwyciężył 27:12 w meczu o trzecie miejsce z RC Orkan Sochaczew, który bardzo poważnie myśli o strefie medalowej w tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Rugby 7.
Tytani przystępowali do zmagań w okrojonym składzie, gdyż z powodu błędu formalnego w zawodach nie mógł wziąć udziału Michał Kropski, a kontuzja w pierwszym meczu wykluczyła z gry kapitana gnieźnian Patryka Popka.

Skład GKR Tytan Gniezno: Robert Bosiacki, Patryk Popek, Łukasz Dziel, Jędrzej Niedzielski, Sebastian Graczyk, Maciej Włódarski, Marcin Szumiński, Adam Nowaczyk, Jan Kujawski