Dobry występ młodego tenisisty stołowego w Hamburgu.

2014-06-05

Dobry występ w I Międzynarodowym Turnieju Niesłyszących Open Deaf Youth Cup Table Tennis, rozgrywanym w dniach 29-30 maja br. w niemieckim Hamburgu zanotował młody tenisista stołowy Stelli Niechan Gniezno - Grzegorz Nowak.

Debiutujący w reprezentacji Polski Grzegorz Nowak została sklasyfikowany na 8 pozycji w turnieju gry pojedynczej.

 

Po awansie z grupy eliminacyjnej pokonał Li Yyachesla z Uzbekistanu 3:0, w meczu ćwierćfinałowym uległ późniejszemu zwycięzcy zawodnikowi Tajwanu Shih-Chieh Lu 0:3, potem jeszcze przegrał z Rosjaninem Chadaev Roman i Tajwańczykiem Che - Wei Chu .

 

W turnieju deblowym Grzegorz grając w parze z Adrianem Szeligą z Nadarzyna po awansie do grupy finałowej w ćwierćfinale pechowo trafili na zdecydowanych faworytów – późniejszych zwycięzców, parę z Tajwanu: Shih-Chieh Lu, Wei-Chun Cheng 0:3 i zajęli piąte miejsce.


Zawody w Niemczech dla juniorów do 18 lat , miały silną obsadę. Wystartowali zawodnicy z 12 państw w tym ekipy z Rosji , Norwegii, Tajwanu, Japonii, Uzbekistanu i Kazachstanu, Ukrainy , Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Litwy i Polski.


Turniej międzynarodowy w Hamburgu był  etapem przygotowań młodego gnieźnianina do przyszłorocznych Mistrzostwa Europy Niesłyszących w kategorii junior  w Austrii.

 

 

Tadeusz Nowak + foto

 

 

 
 
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,dobry-wystep-mlodego-tenisisty-stolowego-w-hamburgu.html