Dobry występ stellistów na Mistrzostwach Polski Juniorów

2016-05-04

W dniach 28-30 kwietnia w Ostródzie odbywały się finały Drużynowych i Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów.

W całym cyklu turnieju startowało ponad 150 drużyn i ponad 500 zawodników.
Dobry występ zanotowała nasza drużyna Stelli Niechan zajmując w tej stawce wysokie dziewiąte miejsce. Zespół w składzie: Jakub Różak, Filip Kujawa i Dawid Balcerzak pokonali najpierw Stert Zduńska Wola 3:1, potem MKS Skarbek Tarnowskie Góry 3:0 i w decydującym meczu  w walce o medale ulegli SMS Włodawa 2:3. Bardzo dobrze zaprezentował się w turnieju indywidualnym Jakub Różak. Najpierw po świetnej grze pokonał dobrego zawodnika z Dojlidy Białystok – Jakuba Chojnickiego 4:0, potem uległ głównemu faworytowi i późniejszemu Mistrzowi Polski Tomaszowi Kotowskiemu z Torunia, następnie wygrał z kolegą klubowym Filipem Kujawą 3:2, potem pokonał Mateusza Wozbanowicza z AZS Gdańsk 3:1, wygrał z Wojciechem Gronowskim z Chełmna 3:1 i uległ Kamilowi Dziadkowi z Olimpii Grudziądz 2:3. Dobrze zagrała również Agata Klabińska pokonując najpierw wyżej notowaną Sandrę Hetnał – Anders Żywiec 4:3, mimo, że przegrywała już 3:0 w setach. Potem nie dała rady głównej faworytce Julii Ślązak z Łodzi 1:4. Następnie mimo znowu prowadzenia 2:0 w setach przeciwniczki Kingi Kosmal z Płomienia Limanowa wygrała 3:2, następnie przegrała z Angeliką Janik z Podwawelskiego Kraków 2:3.