Dobry zacięty mecz lecz zabrakło zimnej krwi

2016-12-12

W sobotę 10 grudnia Sklep Polski MKK Gniezno jechał rozegraćwyjazdowe spotkanie z AZS UMK PBDI Toruń. Należy wspomnieć , że kolejny raz pojechała autokarem grupa kibiców aby dopingować koszykarzy.

Sobotni wyjazdowy mecz do Torunia okazał się niezmiernie emocjonujący.

Pierwsza kwarta to popis strzelecki obu drużyn. Zawodnicy zarówno z Torunia jak i Gniezna grali tego dnia bardzo ofensywnie. Po zakończeniu pierwszej kwarty meczu Sklep Polski MKK Gniezno Prowadził 29-25. Do połowy meczu wyrównana gra i "cios za cios" co dało po połowie meczu tylko 2 pkt prowadzenie gnieźnian. Początek 3-ciej kwarty zaczynamy od słabego wejścia 0-8 i do końca spotkania nie byliśmy w stanie odrobić tych punktów. Były celne rzuty za 3 pkt lecz gospodarze z Torunia tego dnia także punktowali bardzo dobrze wykorzystując atut

własnej hali mając skuteczność rzutów za 2 pkt prawie 70%.

Ostatecznie wynik końcowy to:

AZS UMK PBDI Toruń - Sklep Polski MKK Gniezno 94 : 86 (25:29, 25:23, 21:13, 23:21)

Choć to nie jest duże pocieszenie to przegrywany po ładnym meczu. Autokar kibiców z Gniezna obejrzał walczącą drużynę na parkiecie w Toruniu. DZIĘKUJEMY ZA DOPING !!! i z to że jeździcie z nami !!! Wielka szkoda, że w tym spotkaniu nie wyszedł na parkiet nasz podstawowy zawodnik podkoszowy Marek Sobkowiak, który doznał kontuzji. Markowi, życzymy dużo zdrowia i jak najszybszego powrotu na boisko. od jutra trenujemy dalej i zaczynamy przygotowania do meczu z Politechniką Gdańską który odbędzie się 17 grudnia w Gnieźnie.