Domowa porażka Basketek z AZS-em Poznań

2019-10-26

W sobotę, 26 października koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno nieznacznie przegrały po ambitnej grze i ciekawym meczu z Eneą AZS-em Poznań. Poznanianki tym samym są zespołem niepokonanym w trwającym sezonie 2019/2020.

Pierwsze punkty w meczu zdobyły koszykarki TS Basket za sprawą trafienia Julii Kosmeckiej. W 2 minucie gnieźnianki prowadziły 6:4 jednak chwilę później AZS wyrównał. Dwie minuty później poznanianki  prowadziły 12:11. Po trafieniu Roksany Salczyńskiej było 16:13 dla koszykarek z Pierwszej Stolicy. Kolejne fragmenty to wyrównana gra  obydwu stron. W 8 minucie pierwszej kwarty Basketki prowadziły 22:19. Po pierwszej części gry było 26:23 dla koszykarek z Gniezna.

Pierwsze trafienie w drugiej kwarcie po akcji Senenko-Lewandowska zaliczyły zawodniczki z Poznania. Miejscowe odpowiedziały punktami Kariny Daniuk. Po pierwszych pięciu minutach gry w drugiej kwarcie Basketki prowadziły z AZS-em Poznań  32:25. Dwie minuty później było już jednak tylko 33:31. Miejscowe wróciły  na właściwe tory i minutę później prowadziły 37:32. Do przerwy koszykarki TS Basket Gniezno remisowały jednak z AZS-em 38:38.

Druga połowa rozpoczęła się od punktu poznanianek z linii rzutów wolnych.  W odpowiedzi z drugiej strony boiska punkt zdobyła Karina Daniuk. W 2 minucie nieskutecznie za trzy rzucała Daniuk. Po trzech minutach gry w trzeciej kwarcie był remis (41:41). Po trafieniu Julii Kosmeckiej Basketki prowadziły 46:43. W 5 minucie Julia Kosmecka efektowną „czapą” zatrzymała próbę rzutu Senenko. Minutę później poznanianki wyszły jednak na prowadzenie. Riposta gnieźnianek była jednak błyskawiczna. W 8 minucie AZS prowadził 53:52. Minutę później „trójkę” trafiła Święszkowska i Basketki znów znalazły się na prowadzeniu. Po trzech odsłonach był remis 55:55.

W 2 minucie czwartej części gry za trzy próbowała rzucić Wygryz jednak jej próba była nieskuteczna. Po chwili Basketki objęły jednak prowadzenie, które podwyższyła celnym rzutem za dwa punkty Julia Kosmecka. W 4 minucie punkty dla AZS-u zdobyła Molewska. Minutę później wydawałoby się spokojną akcję rozgrywaną przez Czyżak przerwała Konarczyk zdobywając punkty dla AZS-u Poznań. Prowadzenie poznanianek podwyższyła akcję później Lerczak. Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry w czwartej kwarcie było 65:61 dla AZS-u. W  ostatecznym rozrachunku koszykarki TS Basket Gniezno w meczu dwóch niepokonanych drużyn w lidze U14 przegrały z Enea AZS-em Poznań 64:70.

TS Basket Gniezno-Enea AZS Poznań 64:70 (26:23, 12:15, 17:17, 9:15)

Punkty:

TS Basket Gniezno: Święszkowska 16, Kosmecka 14, Daniuk 11, Wygryz 6, Wiśniewska 6,  Salczyńska 4, Małkowska 2, Mikuła 2, Czyżak 2, Manuszak 1, Kląskała, Kaczmarek.

Enea AZS Poznań: Brzustowska 21, Lerczak 13, Senenko 12, Konarczyk 10, Lewandowska 4, Szybisty 4, Molewska 2, Bryzek 2, Sobańska 2, Jakubczyk, Rybacka, Nietupska.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski -Szersza relacja fotograficzna z tego spotkania TUTAJ