Domowa porażka MKS-u w Derbach Wielkopolski

2018-12-16

W niedzielę 16 grudnia w hitowym pojedynku I ligi piłkarki ręczne MKS PR URBIS Gniezno przegrały we własnej hali z KS AP Poznań. Tym samym derby Wielkopolski padły łupem poznanianek.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana. KS AP Poznań pod koniec uzyskał niewielką przewagę. Do przerwy gnieźnianki przegrywały dwoma punktami 11:13.  Druga połowa niestety nie zaczęła się jednak zbyt dobrze dla gnieźnianek.  Drużyna z Poznania wykorzystując grę w przewadze liczebnej powiększyła prowadzenie do  sześciu - siedmiu bramek i mimo prób walki gospodyń utrzymała taką przewagę do końca meczu.  Ostatecznie MKS PR URBIS Gniezno przegrał z KS AP Poznań 22:29.

MKS PR URBIS Gniezno – KS AP Poznań 22:29 (11:13)

Najwięcej bramek:
MKS PR URBIS Gniezno: Jagoda Linkowska - 9
KS AP Poznań: Magdalena Ziółkowska - 9

Skład MKS PR URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka, Kamila Olejniczak (bramkarki) – Maja Bielińska, Ewa Nowicka, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka, Joanna Sawicka, Marta Giszczyńska, Karolina Chojnacka, Martyna Dolacińska, Martyna Bigoszewska – Jackowiak, Martyna Rachela, Jagoda Linkowska, Monika Łęgowska (zawodniczki z pola). Trenerami MKS PR URBIS Gniezno są: Robert Popek i Roman Solarek.

Łukasz Gadek/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ