Dopiewo i Kwidzyn zwycięzcami Gniezno Santander Cup 2022

2022-09-19

Przez trzy dni od 16 do 18 września w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Mieczysława Łopatki, w hali GOSiR oraz w Szkole Podstawowej nr 12, rozgrywana była XVI edycja Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt „Gniezno Santander Cup 2022!”. Zespoły rywalizowały w dwóch kategoriach – „Dzieci” oraz „Młodziczki”.

MKS piąty Pantery Dopiewo w kategorii młodziczek oraz MTS Kwidzyn w kategorii dzieci zostały zwycięzcami tegorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt Gniezno Santander Cup. Piąte miejsce w kategorii młodziczek zajęła drużyna MKS-u PR ’09 Gniezno.

W rywalizacji dzieci zwycięzcą turnieju Gniezno Santander Cup zwycięzcą została drużyna MTS Kwidzyn, która w finale pokonała Szczypiorniaka Ustka. Trzecie miejsce zdobyła drużyna Szczypiorniaka Ustka. Trzecie miejsce zdobył zespół UKS Banino.  Zespoły z Pierwszej Stolicy Tuzinek SP7, Tuzinek SP12 i Tuzinek SP12 2011 zakończyły zawody kolejno na 8, 9 i 15 miejscu.

W kategorii młodziczek pierwsze miejsce dla Panter Dopiewo, drugie dla Vambresii Wąbrzeźno, a trzecie dla Truso Elbląg. Zespoły z Gniezna-MKS PR ’08 i MKS PR ’09 zajęły kolejno  12 i 5 miejsce.

MVP turnieju młodziczek została wybrana Hanna Lirska z Panter Dopiewo, a wśród dzieci-Oliwia Maluchnik z MTS Kwidzyn, królami strzelczyń-Jagoda Lupertowicz (Vambresia Wąbrzeźno-młodziczki) i Laura Maliszewska (UKS Banino-dzieci), a najlepszymi bramkarkami-Julia Szarowska (Vambresia  Wąbrzeźno) i Amelia Orzoł (Szczypiorniak Ustka-dzieci).

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego turnieju TUTAJ