Doskonałe rezultaty młodych pływaków z Kontra Gniezno

2017-04-11

To już kolejne okręgowe zawody pływackie w tym sezonie, kiedy to ekipa Młodzieżowego Klubu Pływackiego Kontra Gniezno mocno zaznaczyła swoją obecność. Tym razem grupa 7 młodych pływaków z Gniezna, w sobotę 8 kwietnia, wystartowała w III Zawodach Wiosennych o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

W zawodach brało udział ogółem 560 zawodników z 27 klubów pływackich z regionu Pomorza, Kujaw i Wielkopolski. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 7 medali: 2 złote, 4 srebrne i 1 brązowy.

I tak:
Inga Jaworska (9 lat)– do swojej pokaźnej już kolekcji medali (mimo tak młodego wieku) dołożyła kolejne dwa: złoto w stylu dowolnym (25m) oraz srebro w stylu klasycznym (25m)

Wiktoria Ślachcińska (13 lat) – uzyskała srebro w stylu  dowolnym (100m) oraz 4 miejsce w 100m klasykiem

Zosia Pacyńska (15 lat) –wywalczyłasrebro w stylu grzbietowym (100m), oraz brąz w stylu zmiennym (100m)

Adam Oszutowski (15 lat) - złoto w klasyku (100m) i srebro na 200 m stylem dowolnym- wywalczone w zaciętej walce do samego końca!!!

Pozostali zawodnicy choć nie uzyskali miejsc medalowych, uplasowali się również na wysokich pozycjach:

Zosia Piotrowska (12 lat) - pierwszy raz płynęła na zawodach na dystansach 100m. Jej rezultaty to 4 miejsce w dowolnym, oraz 5 w stylu klasycznym;
Zuzia Blige (13 lat) – zajęła na dystansach 100m, 4 miejsce wstylu motylkowym i 5 miejsce w zmiennym

Patrycja Malinowska (13 lat) - zakończyła rywalizację na 5 i 8 pozycji (grzbiet i zmienny)

Alicja Nawrocka (15 lat) - zajęła 7 miejsce w stylu dowolnym oraz 6 w grzbietowym.

Dodatkowo Inga Jaworska otrzymała statuetkę oraz tytuł najlepszej zawodniczki w roczniku 2008.

To naprawdę świetne wyniki wypływane i wypracowane na treningach przez naszą gnieźnieńską młodzież. Gratulacje dla młodych pływaków, nie tylko za medale, ale także za kolejne rekordy życiowe osiągnięte na zawodach oraz za walkę fair play do samego końca.

Zarząd MKP Kontra Gniezno kieruje specjalne podziękowania dla Prezydenta Miasta Gniezna Pana Tomasza Budasza za wsparcie okazane Klubowi oraz za nowe koszulki, w których zawodnicy pięknie reprezentowali Miasto Gniezno.