Dotkliwa porażka Mieszka Gniezno w Skarszewie

2022-10-02

Nie tak z pewnością miał wyglądać przebieg meczu a co za tym idzie końcowy wynik potyczki piłkarskiej zespołu seniorów Mieszka Gniezno, na który w pierwszą niedzielę października udali się do Skarszewa.

Tego dnia biało-niebiescy w ramach 10 kolejki wielkopolskiej IV ligi ARTBUD sezonu 2022/2023 byli podejmowani przez beniaminka czwartoligowych zmagań piłkarskich zespół miejscowej Victorii. Niedzielny mecz zapowiadał się bardzo interesująco a to z tego tytułu iż potyczka piłkarska pomiędzy obiema drużynami, była pierwszym meczem mistrzowskim na szczeblu wielkopolskiej IV ligi w historii obu klubów. Jak do tej pory obu zespołom nie dane było się spotkać na boisku w walce o ligowe punkty w tej klasie rozgrywkowej. Niedzielny rywal Mieszka Gniezno, awans na salony czwartoligowe zapewnili sobie w poprzednim sezonie 2021/2022 po wygraniu dwustopniowego barażu w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi Red Box awansując do niego z grupy 2 awansując z drugiego miejsca. Skarszew udział w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidze ARTBUD zapewnił sobie po wygranym spotkaniu finałowym z drużyną Mebloarza Swarzędz w stosunku 3:0, która zajęła 2 miejsce w rozgrywkach wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 3.

Przed niedzielnym meczem w ligowej tabeli oba zespoły dzieliła różnica ośmiu pozycji. Faworytem co nie dało się ukryć z tytułu zajmowanego szóstego miejsca w ligowej tabeli niedzielnego spotkania byli podopieczni Przemysława Urbaniak. Z drugiej zaś strony należało zadać sobie pytanie czy zespołowi Mieszka Gniezno uda się wykorzystać słaba skuteczność swojego rywala w zdobywaniu kompletu punktów w rozgrywkach czwartoligowych. I spotkanie niedzielne w Skarszewie z tamtejszą Victorią zajmującą czternaste miejsce przed tym meczem uda się biało-niebieskim zakończyć pewnym zwycięstwem idąc za przysłowiowym cisem po wygranej ostatniej potyczce piłkarskiej na własnym trenie kiedy to pokonali zespół Polonii 1908 Marcinki Kępno w stosunku 4:1. Jak dobrze jednak wiemy piłka nożna zawsze rządzi się zawsze swoimi prawami. W tegorocznym sezonie czwratoligowym każdy z każdym może wygrać a co za tym idzie przegrać. Przekonali się o tym seniorzy Mieszka Gniezno, którzy mimom że do niedzielnego meczu przystąpili z pozycji faworyta tej potyczki piłkarskiej to jednak w końcowym obrachunku musieli uznać wyższość drużyny z niższych rejonów tabeli. Gnieźnianie bowiem doznali dotkliwej porażki w dziesiątym meczu sezonu przegrywając w Skarszewie z tamtejszą Victorią w stosunku 5:3. Pewne trzy punkty a zarazem zwycięstwo drużynie z Skarszewa zapewnił Patryk Palat, który w pierwszej połowie niedzielnego meczu zdobył aż pięć goli dla swojej drużyny. Palat swój festiwal strzelecki rozpoczął już w 2 minucie od zdobytej bramki, którą to wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Gola numer dwa Palat na swoim koncie zapisał na swoim koncie w 15 minucie, posyłając piłkę do bramki gnieźnieńskiej z bliskiej odległości strzeżonej tego dnia przez Wiktora Beśkę w zamieszaniu polu gnieźnian. W 24 minucie wprawdzie podopieczni Przemysława Urbaniaka odpowiedzieli zdobytą bramką kontaktową za sprawą podyktowanego rzutu karnego na korzyść gnieźnian po faulu na Krzysztofie Wolkiewczu w polu karnym Skarszewa, który na gola zamienił Tomasz Bzdęga. A trzy minuty później mieszkowcy doprowadzili do stanu 2:2, po bramce zdobytej ponownie przez Bzdęgę, który wykorzystał zamieszanie  polu karnym gospodarzy pakując piłkę do niej z najbliższej odległości. Te dwa zdobyte gole przez gnieźnian nie wystarczyła tego dnia na dobrze dysponowanego napastnika gospodarzy Patryka Palata, który do końca pierwszej polowy zaaplikował zespołowi Mieszka Gniezno, kolejne trzy bramki ustalając tym samym końcowy wynik pierwszej połowy na 5:2  dla Skarszewa. Palat  bramkę numer trzy zapisał na swoim koncie w 32 minucie, kiedy to odebrał w polu karnym gnieźnian piłkę wprowadzonemu wcześniej do gry za kontuzjowanego Adriana Franczak powracającemu po dwumiesięcznej przerwie z powodu odniesionej kontuzji nogi Michałowi Steince a następnie celny strzałem ulokował ją w bramce golkipera Mieszka – Wiktora Beśki. Dwa kolejne gole Patryk Palat zdobył już w 35 oraz 52 minucie. I Victoria Skarszew na przerwę schodziła prowadząc zdecydowanie 5:2.

Po zmianie stron gnieźnianie wprawdzie od pierwszych minut drugiej połowy ruszyli zdecydowanie na bramkę gospodarzy starając się na odrobienie strat bramkowych z pierwszej części niedzielnego meczu. Podopieczni Przemysława Urbaniaka ora jego asystenta Tomasza Zakrzewskiego w tej części gry posiadali optyczną przewagę nad swoim rywalem, którą jedna udokumentowali zdobyciem tylko jednej bramki co nie pozwoliło nawet na osiągnięcie korzystnego remisu. Gola numer trzy na swoim koncie w ekipie gnieźnieńskiej zapisał w 85 pomocnik Dawid Radomski pokonując golkipera gospodarzy strzałem z 15 metra po którym piłka wpadła do bramki z Skarszewa tu przy jej słupku. Wcześniej bo w 78 minucie bramkę dla gnieźnian mógł zdobyć Adam Konieczny, lecz uderzona piłka przez niego z 20 metra obiła tylko poprzeczkę bramki zespołu Victorii Skarszewo. A że więcej obu drużynom nie udało się zdobyć w całym meczu bramek tym samym spotkanie zakończyło się zdecydowany zwycięstwem Victorii Skarszew w stosunku 5:3. Starta punktów przez Mieszko Gniezno, i to z niżej notowanym rywalem w rozgrywkach czwaretoligowych z pewnością boli. O tej porażce należy szybko zapomnieć i skupi się na najbliższym spotkaniu, w który podopieczni Przemysława Urbaniaka mierzyć będą się na własnym trenie i przed własną publicznością z ekipą Korony Piaski. Do tej potyczki piłkarskiej w Gnieźnie na boisku piłkarskim przy ulicy Strumykowej 8 dojdzie w dniu 8 października o godzinie 15. Już dzisiaj na to spotkanie zapraszamy najwierniejszych kibiców drużyny seniorów Mieszka Gniezno.
Skład Mieszka Gniezno: Wiktor Beśka, Adrian Franczak (15’ Michał Steinke), Nikodem Szociński (65’ Patryk Kryszak), Jakub Hoffmann, Adam Konieczny, Tomasz Bzdęga, Dawid Radomski, Dawid Urbaniak (68’ Krzysztof Salaty), Miłosz Brylewski (70’ Aleksander Pawlak), Krzysztof Wolkiewicz, Damian Garstaka

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
15.  Warta Międzychód 10 8 2 2 6 17-21 1 1 2 9-7 1 1 4 8-14 1 3 1 0 0 2-1
16.  Polonia 1908 Marcinki Kępno 10 8 2 2 6 11-20 1 0 3 5-7 1 2 3 6-13 1 0 0 0 1 1-2
17.  Polonia 1912 Leszno 10 7 1 4 5 13-19 1 1 2 8-8 0 3 3 5-11
18.  Huragan Pobiedziska 10 5 1 2 7 10-21 0 2 2 3-5 1 0 5 7-16