Dotkliwa wyjazdowa porażka Vitcovii Witkowo

2019-09-23

W sobotę 21 września zespół Vitcovii Witkowo, udał się na spotkanie siódmej kolejki ligowej wielkopolskiej V ligi grupy 3 do Mroczenia by o kolejne punkty w trwającym sezonie powalczyć z miejscową ekipa Orła.

Podopieczni Stanisława Drozdy spotkania wyjazdowego w Mroczeniu nie zaliczą do udanych gdyż po dość przeciętym meczu ulegli oni zdecydowanie miejscowemu Orłowi aż 6:1. Gospodarze prowadzenie w meczu objęli bardzo szybko bo już w 3 minucie. Zespół z Mroczenia na prowadzenie 1:0 wyprowadził Marcin Górecki. Nie upłynęły kolejne dwie minuty a w meczu było już 2:0 dla gospodarzy po golu zdobytym ponownie przez Góreckiego.  Witkowianie na stracone dwa gole odpowiedzieli jednym celnym trafieniem do bramki gospodarzy a było to w 19 minucie, wtedy to prowadzenie miejscowych na 2:1 zmniejszył Oskar Pietrzak. Jak się później okazało był to jedyny gol zdobyty w całym spotkaniu przez drużynę z Witkowa. Gospodarze jeszcze w 38 minucie zdobyli trzeciego gola autorem, którego okazał się Rafał Janicki. I na przerwę zespół z Mroczenia schodził prowadząc 3:1. Po zmianie stron drużyna Orła Mroczeń zaaplikowała kolejne trzy bramki drużynie z Witkowa nie tracąc  przy okazji żadnego. I tak w 58 minucie gospodarze po golu zdobytym przez Bartosza Mośia podwyższyli swoje prowadzenie do 4:1. Dwie ostatnie bramki, których autorami w ekipie miejscowych okazał się ponownie Marcin Górecki zostały zdobyte już w końcowych minutach sobotniego meczu a mianowicie w 79 i 82 minucie. Tymi dwoma golami zespół Orła Mroczeń ustalił końcowy wynik meczu pokonując zespół z Witkowa zdecydowanie bo aż 6:1.

Teraz zespół z Witkowa czeka kolejne spotkanie mistrzowskie również na wyjeździe. W sobote 28 września podopieczni Stanisław Drozdy, będą podejmowani w Krotoszynie o godzinie 12.00 przez ekipę miejscowej Astry.

Skład Vitcovii Witkowo: Piotr Galant, Tomasz Kaźmierczak (62' Kacper Boczkowski), Bartosz Binkiewicz (46' Patryk Dąbek), Patryk Bojarski (46' Patryk Stachowiak), Adrian Krupka, Bartłomiej Melewski, Hubert Mielcarek, Daniel Nowaczyk, Oskar Pietrzak, Oskar Wegnerski, Michał Wiśniewski. TRENER: Stanisław Drozda.