Dramat Basketek. Gnieźnianki przegrały wygrany mecz

2021-12-11

Koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno w dramatycznych okolicznościach przegrały, wydawałoby się, wygrany mecz z Ostrovią Ostrów Wlkp. Mimo że gnieźnianki prowadziły niemal przez całe spotkanie, w ostatnich sekundach dały sobie odebrać zwycięstwo…

Jako pierwsza, do kosza trafiła zawodniczka Ostrovii-Julia Kunicka. W 2 minucie „trójkę” dla Basketek rzuciła Karina Daniuk. Chwilę później, punkty zdobyła również Nadia Wiśniewska. Przyjezdne szybko jednak odpowiedziały i po trzech minutach prowadziły 8:5. Minutę później, to jednak koszykarki z Gniezna wysunęły się na trzypunktowe prowadzenie. W 6 minucie za trzy trafiła Nadia Wiśniewska i było 16:8 dla miejscowych. Później jednak, do głosu doszły ostrowianki i na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty było już tylko 18:14 dla Basketek. Po pierwszej odsłonie koszykarki z Pierwszej Stolicy prowadziły 27:17.

Na początku drugiej kwarty, „trójkę” trafiły zawodniczki Ostrovii. W 4 minucie było 32:19 dla Basketek. Po chwili, dla gnieźnianek trafiła Karina Daniuk, jednak ostrowianki szybko odpowiedziały. Minutę później, za dwa punkty trafiła Nadia Wiśniewska. Na trzy minuty przed końcem pierwszej połowy miejscowe prowadziły 40:26. W 9 minucie za trzy trafiła Iga Klimańska. Do przerwy Basketki prowadziły z Ostrovią 42:33.

Premierowe trafienie w trzeciej części gry zaliczyły ostrowianki. Odpowiedź Basketek była jednak szybka. W 2 minucie za trzy trafiła Nadia Wiśniewska. Po pięciu minutach było 49:35 dla koszykarek z Gniezna. Po chwili, swoje punkty dołożyła Karina Daniuk. Później jednak, lepiej zaczęły grać  koszykarki Ostrovii, które doszły Basketki na siedem punktów i zrobiły się emocje. Po trzech kwartach było 59:50 dla koszykarek TS Basket Gniezno.

W 2 minucie czwartej kwarty, efektownym i skutecznym blokiem na Ewie Kobylańskiej, popisała się Olga  Wygryz. Pierwsze punkty dla Basketek w tej odsłonie zdobyła Karina Daniuk, wykorzystując ½ z rzutów wolnych. Minutę później, „trójkę” dla Ostrovii rzuciła Weronika Płonka. Kilkanaście sekund potem, dwa punkty dla Basketek zdobyła Julia Kosmecka. W 5 minucie po akcji Daniuk-Kosmecka punkty wpadły na konto gnieźnianek. Na trzy minuty przed końcową syreną na tablicy wyników był rezultat 70:61 dla gospodyń. 1,5 minuty przed końcem punkty dla Basketek zdobyła Julia Kozyra. W końcówce ostrowianki odrobiły jednak straty i zrobiło się nerwowo. Do końca nie wiadomo było, która drużyna rozstrzygnie mecz na swoją korzyść. Ostatecznie w ostatnich sekundach, ostrowianki trafiły za trzy wygrywając mecz 74:73.

TS Basket Gniezno - Ostrovia Ostrów Wlkp. 73:74 (27:17, 15:16, 17:17, 14:24)

Punkty:
TS Basket Gniezno:
Wiśniewska 33, Kosmecka 15, Daniuk 13, Święszkowska 6, Kozyra 3, Czyżak 3, Kaczmarek, Małkowska, Kiejnich, Wygryz, Górecka
Ostrovia Ostrów Wlkp.: Szych 18, Dekert 17, Kunicka 16, Pozdrowicz 8, Płonka 6, Klupś 4, Klimańska 4, Grodzka 1, Kobylańska, Namysł.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ