Dramatyczny mecz i remis Stelli Niechan

2016-03-12

Dramaturgia, wyrównane gry, częsty zwrot wyniku, oto przebieg meczu stellistek z drużyną Galaxy Białystok. Oba zespoły przystępując do tego meczu miały świadomość jego ogromnego znaczenia w walce o utrzymanie się w pierwszej lidze.

W pierwszym pojedynku Monika Jacek pokonała 3:0 Kingę Gilewską, a Agata Klabińska po dobrej grze uległa  jednej z najskuteczniejszych zawodniczek w lidze Lizavecie Karasiowej 2:3. Potem Magda Wysocka pokonała inną Białorusinkę Maję Kunats, a Paulina Nowacka zwyciężyła Klaudię Nawrocką 3:1. Tak więc początek wymarzony. Kolejne gry deblowe zakończyły się podziałem punktów. Monika Jacek i Agata Klabińska nie dały rady parze Nawrocka-Gilewska. Dramatyczny mecz stoczyły pary: Magda Wysocka i Paulina Nowacka z Białorusinkami Kunats-Karasiowa. Przeciwniczki miały w piątym secie już dwie piłki meczowe. Na szczęście udało się naszym zachować spokój i uratować zwycięstwo.

W tym momencie przy wyniku 4:2 przebieg meczu jakby się całkowicie odwrócił. Kolejne trzy gry wygrały przeciwniczki. Grająca od dłuższego czasu z kontuzją Paulina Nowacka przegrała z Karasiową 1:3, Monika Jacek grająca z gorączką uległa Kunats, a Agata Klabińska nie mogła sobie poradzić z trudnym serwisem Nawrockiej. I nagle zrobiło się 5:4 dla gości. Ostatnią decydująca grę Magda Wysocka rozpoczyna od przegranego pierwszego seta z Gilewską. Na szczęście opanowała nerwy i w kolejnych setach pokazała swoją wyższość wygrywając 3:1. Wyrównany przebieg całego meczu, końcowy remis 5:5, wahania nastrojów obrazuje jego dramaturgię . Choć mogło być zwycięstwo, to zdobycie cennego punktu w tej sytuacji można uznać za sukces podopiecznych trenerów: Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera.
Kolejny mecz 9 kwietnia stellistki rozegrają również u siebie z ekipą Noteci Inowrocław.