Druga połowa zadecydowała o zwycięstwie Piasta Łubowo!

2017-03-05

W sobotę 4 marca zespół Piasta Łubowo, w ramach przygotowań do rundy rewanżowej w poznańskiej klasie B grupie 1 rozegrał piąty mecz sparingowy tej zimy.

Rywalem podopiecznych Arkadiusza Kościańskiego była ekipa Warty Pyzdry na co dzień grające i walcząca o punkty w konińksiej klasie A grupie 1. Do meczu doszło na płycie boiska ze sztuczną nawierzchnia trawiastą w Gnieźnie mającą lokalizacje przy ulicy Strumykowej. Mecz zakończył się wynikiem 5:4 dla Piasta Łubowo, mimo że po pierwszej połowie podopieczni Arkadiusza Kościańskiego przegrywali z swoim rywalem 3:1. Gola kontaktowego w tej części spotkania zapisał na swoim koncie Damian Grzesiak. W drugiej połowie łubowianie wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności piłkarskich i zdołali odrobić straty bramkowe z pierwszej połowy a na dodatek wygrali sobotnie spotkanie kontrolne. Dwie kolejne bramki w drugiej części meczu na swoim koncie zapisał Damian Grzesiak, kompletując tym samym hat-tricka.  Po jednym golu natomiast do końcowego wyniku spotkania dorzucili dwaj inni łubowianie a mianowicie Łukasz Reszeklewski oraz Krystian Grzesiak. Goście w odpowiedzi na stracone cztery bramki w tej części meczu odpowiedzieli jednym celnym trafieniem do bramki Łubowa. I sobotnie spotkanie kontrolne zakończyło się wygraną Piasta w stosunku 5:4.

Piast Łubowo – Warta Pyzdry 5:4 (1:3)

Bramki dla Piasta: Damian Grzesiak x3, Łukasz Reszelewski, Krystian  Grzesiak

Skład Piasta Łubowo: Testowany, (Maciej Kołodziejczak), Łukasz Reszelewski, Przemysław Wolniewicz, Tomasz Lisiecki, Damian Grzesiak, Krystian Grzesia, Robert Grzesiak, Karol Szawjcowski, Patryk Kanclerz, Filip Adamski, Maciej Adamski.