Druga połowa zadecydowała o zwycięstwie Vitcovii Witkowo w Tuliszkowie

2020-09-13

Pełen komplet punktów przywieźli w sobotę 12 września, z meczu wyjazdowego do którego doszło w Tuliszkowie w ramach siódmej kolejki ligowej wielkopolskiej V ligi Red Box grupy 3 piłkarze Vitcovii Witkowo.

Podopieczni Macieja Rozmarynowskiego, po bezbramkowej wyrównanej pierwszej połowie pokonali w sobotnie popołudnie w Tuliszkowie tamtejszą Tulisie w stosunku 2:1. O zwycięstwie i komplecie punktów przywiezionym z spotkania wyjazdowego witkowian zadecydowała druga połowa. Wprawdzie w 49 minucie prowadzenie 1:0 w meczu objęli gospodarze po golu zdobytym przez Miłosza Oblizajka. Lecz kolejne dwa celne trafienia do bramki były już autorstwa piłkarzy Vitcovii Witkowo. I tak najpierw do stanu 1:1 w 66 minucie w zespole z Witkowa zdobytą bramką doprowadził Oskar Pietrzak. Wynik zaś końcowy spotkania 2:1 dla Vitcovii Witkowo, został ustalony w 72 minucie. Gola na wagę trzech punktów i zwycięstwa w ekipie z Witkowa zapisał Wojciech Durski. Było to już trzecie zwycięstwo piłkarzy z Witkowa w trwającym nowym sezonie przy czterech meczach zremisowanych.

W najbliższą sobotę 19 września zespół z Witkowa, rozegra kolejne spotkanie mistrzowskie. Podopieczni Macieja Rozmarynowskiego tego dnia o godzinie 16.00 podejmować będą u siebie ekipę Piasta Kobylin.

Skład Vitcovii Witkowo: Paweł Beser, Adrian Miara, Wojciech Durski, Michał Marszałek, Adrian Kiełpiński, Bartłomiej Melewski (70' Filip Janiszewski), Kacper Boczkowski (78' Kacper Kujawa), Daniel Nowaczyk, Oskar Pietrzak (70' Michał Bełkot), Oskar Wegnerski (70' Adrian Krupka), Michał Wiśniewski