Druga porażka Czarnych Czerniejewo na zakończenie przygotowań!

2017-03-19

W sobotę 18 marca zespół Czarnych Czerniejewo, ostatnim meczem kontrolnym zakończył swoje przygotowania jako jedyny przedstawiciel z powiatu gnieźnieńskiego do rundy wiosennej sezonu 2016/2017 w poznańskiej klasie A grupie 1.

Lider tabeli po rundzie jesiennej w Psarach Polskich, podejmowany był przez rezerwy Victorii Września. Po ubiegłotygodniowej porażce z drużyną pierwszego zespołu Victorii Września w stosunku 2:1 i tym razem drużyna Czarnych Czerniejewo musiała uznać powtórnie wyższość swojego rywala. Podopieczni grającego trenera Macieja Lisieckiego, przegrali sobotnie spotkanie toczące się w trudnych warunkach atmosferycznych przy padającym deszczu oraz silnych porywach wiatru w podobnym wymiarze bramkowym jak poprzednie z pierwszym zespołem Victrorii Września. Gospodarze prowadzenie w meczu 1:0 objęli tuż przed zejściem do szatni na przerwę w 45 minucie. Po zmianie stron zespół rezerw Victrorii Września, zaraz na początku drugiej połowy w 60 minucie zdobyły drugiego gola podwyższając swoje prowadzenie na 2:0. Golkiper Czarnych Czerniejewo – Piotr  Rzepczyński został pokonany strzałem z 25. metra. Po straconej drugiej bramce wprawdzie zespół z Czerniejewa, miał kilka dogodnych sytuacji do zdobycia gola kontaktowe jednakże akcje kończone celnym uderzeniami piłki na bramkę gospodarzy w wykonaniu Jakuba Cierpiszewskiego, Sławomira Staniszewskiego czy Macieja Lisieckiego nie trafiały do celi gdyż albo zatrzymywały się na słupku bramki wrześnian lub padały łupem golkipera tej drużyny. Dopiero w 89 minucie czerwono-czarnym udało się odczarować bramkę wrzesińską a to za sprawa podyktowanego rzutu karnego po wcześniejszym faulu w polu karnym gospodarzy na Dominiku Jabkiewiczu. Pewnym egzekutorem jedenastki w zespole z Czerniejewa, jak zwykle okazał się grający trener Czarnych – Maciej Lisiecki i goście zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 2;1. Niestety po tym golu czerwono-czarnym już nie starczyło czasu na zdobycie kolejnego gola i doprowadzającego do remisu i mecz zakończył się porażką Czarnych Czerniejewo w stosunku 1:2. Reasumując w rozegranych dziewięciu meczach kontrolnych w ramach przygotowań do rundy rewanżowej zespół z Czerniejewa odnotował siedem zwycięstw, dwie porażki oraz jeden rem co rokuje dobre prognozy przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi , które rozpoczną się w weekend 25-26 marca. Wtedy to zespół z Czerniejewa, zainauguruje rundę wiosenną meczem na własnym trenie podejmując w nim o godzinie 15.00 w sobotę 25 marca ekipę Stelli Luboń.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartosz Jaworski (Piotr Rzepczyński), Piotr Cyrulewski, Mateusz Kuliński, Alan Tomaszewski, Bartłomiej Kozioł, Hubert Hybki, Dominik Jabkiewicz, Paweł Zieliński, Jakub Cierpiszewski, Maciej Lisiecki – na zmianę wchodził Krzysztof Pawłowski