Druga porażka juniorów Sklep Polski MKK Gniezno we Wrocławiu

2022-02-05

Nie mamy dobrych wiadomości dla sympatyków zespołu juniora Sklep Polski MKK Gniezno, który od piątku 4 lutego uczestniczy we Wrocławiu w turnieju półfinałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19.

Po wysokiej piątkowej porażce zespołu z Pierwszej Stolicy Polski z organizatorami rozgrywek grupy A czyli WKK Wrocław w stosunku 87:49. W drugim dniu turnieju zespół prowadzony przez Tomasza Konowalskiego mierzył się z ekipą juniora Trefla 1 LO Sopot. Młodzi gnieźnianie niestety i tym razem nie sprostali swojemu rywalowi doznając drugiej porażki przegrywając po dość zaciętym meczu z zespołem Trefla 1 LO Sopot w stosunku 76:59. O tym że spotkanie było zaciętym widowiskiem może świadczyć minimalna przegrana juniora Sklep Polski MKK Gniezno, w dwóch pierwszych kwartach. Podopieczni Tomasza Konowalskiego pierwszą bowiem przegrali dwoma punktami 24:22 by drugą przegrać 18:13. I na przerwę gnieźnianie schodzili przegrywając z swoim rywalem siedmioma punktami 42:35. W tym momencie wydawało się że nadrobienie siedmiu punktów  to tylko kwestia czasu i można to odrobić było w drugiej połowie spotkania. Do takiego scenariusza nie doszło gdyż po zdecydowanej wygranej trzeciej kwarcie przez zespół z Sopotu w stosunku 22:12 rywale powiększyli swoje prowadzenie do siedemnastu oczek prowadząc w tym momencie 64:47. I mimo remisowej czwartej kwarty 12:12 zespół juniora Sklep Polski MKK Gniezno uległ drużynie Trefla 1 LO Sopot w całym meczu 76:59. Była to już druga porażka zespołu juniora Sklep Polski MKK Gniezno, podczas trwającego turnieju półfinałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19 we Wrocławiu.

W niedzielę 6 lutego zespół juniora Sklep Polski MKK Gniezno, czeka ostatnie spotkanie turniejowe. Przeciwnikiem podopiecznych Tomasza Konowalskiego będzie zespół GTK Gliwice. Gnieźnianie do tego spotkania przystąpią z pozycji gospodarza.

Tref 1 LO Sopot – Sklep Polski MKK Gniezno 76:59 (24:22, 18:13, 22:12, 12:12)

Punkty dla juniora Sklep Polski MKK Gniezno zdobywali: Eryk Błachowiak -19, Hubert Konowalski -15, Jakub Szkudlarek -10, Artur Kozłowski – 6, Gracjan Korytowski – 4, Oliwier Kura – 3 i Szymon Bokowicz – 2

Najwięcej punktów dla Trefla 1 LO Sopot zdobyli: Piotr Bobka – 20, Janus Ratowski – 11 i Artur Niemiec – 9.