Druga porażka rezerw Mieszka

2019-10-20

Drugiej porażki w rozgrywkach Klasy B doznały w niedzielne południe 20 października rezerwy gnieźnieńskiego Mieszka. Podopieczni Przemysława Otuszewskiego przegrali w Fałkowie z tamtejszym FAS KS-em 1:2.

Pojedynek rozpoczął się znakomicie dla gości z Gniezna. W 5 minucie arbiter podyktował rzut wolny z ok. 18 metrów od bramki fałkowian, a ładnym uderzeniem nad murem wynik spotkania otworzył Kacper Zimmer. W kolejnych fragmentach gra była wyrównana, a poczynania utrudniała murawa, która nie sprzyjała płynnej wymianie podań. W 27 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny sprzed pola karnego biało-niebieskich. Do piłki podszedł Dariusz Borowik i uderzył po ziemi. Wydawało się, że Jakub Woźniak nie będzie miał problemu ze złapaniem futbolówki, ale ta niespodziewanie przeszła mu między nogami. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa.

Druga odsłona wyglądała podobnie do pierwszej. Trochę więcej z gry mieli goście, jednak skutecznie dostępu do swojej bramki bronili gracze z Fałkowa. W 80 minucie, po szybkim kontrataku, arbiter podyktował rzut karny dla KS-u, po faulu na Piotrze Wali, który pewnym uderzeniem na gola zamienił Piotr Król. W doliczonym czasie gry mieszkowcy stanęli przed szansą wyrównania. Po tym jak piłka odbiła się na nierówności i trafiła w rękę jednego z obrońców KS-u, arbiter wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki fałkowian. Niestety, niezawodny dotychczas w tym elemencie Kacper Zimmer, strzelił tam gdzie rzucił się bramkarz i wśród kibiców gospodarzy zapanowała euforia bo to oznaczało, że komplet punktów pozostanie we Fałkowie. Tym samym rezerwy przegrały ten bardzo ważny mecz, ponownie prezentując się w przekroju całego pojedynku bardzo przeciętnie.

Po dziewięciu kolejkach Mieszko ma 21 punktów i zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Kolejnym rywalem biało-niebieskich będzie w Gnieźnie Wełnianka Kiszkowo. Ten mecz odbędzie się w niedzielę 27 października o godzinie 11.00.

Bramki: Kacper Zimmer (5) – dla Mieszka, Dariusz Borowik (27), Piotr Król (80 z karnego) – dla KS-u

Sędziował: Remigiusz Rura (Poznań Jeżyce)

Widzów: 90

Skład Mieszko II Gniezno: Jakub Woźniak, Olivier Strosin (46 Maciej Tatarski), Jakub Olejniczak (81 Mikołaj Pluciński), Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski, Jakub Hoffmann (68 Dawid Tymosz), Hubert Walerjańczyk, Krystian Grzeszczak (46 Jakub Goździński), Dominik Wiśniewski (68 Mateusz Rożek), Kacper Zimmer, Bartosz Goździński

Mieszko Gniezno/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ